FANDOMVimme Vivaldikrasnolud, bankier z Novigradu, posiadacz długiej, białej, wypielęgnowanej brody z plamami inkaustu i perkatego nosa. Ubrany w bordowy, aksamitny kubrak z trudem dopinający się na wydatnym brzuchu. Znajomy Dainty'ego Biberveldta.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Vimme prowadzi filię Banku Vivaldich na novigradzkim rynku. Geralt może wymienić u niego oreny i floreny na korony oraz zaciągnąć u niego pożyczkę. Jest również możliwość zagrania z nim w gwinta o unikatową kartę. Na jednej z tablic ogłoszeniowych w Novigradzie widnieje notka odradzająca grę z bankierem, ponieważ ponoć krasnolud oszukuje.

Wiedźmin 3: Serca z kamienia

W dodatku do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon występuje w zadaniu Sezamie, otwórz się!.

Geralt musi wypełnić 3 prośby Olgierda von Evereca. Jedną z nich jest przyniesienie mu domu Borsodych. W tym celu Geralt udał się do domu aukcyjnego Borsodych, który został przeniesiony z Novigradu do Oxenfurtu. Przed wejściem stoją dwaj redańscy strażnicy (szeregowy Kleiner i starszy szeregowy Vaclay). Nie chcą wpuścić wiedźmina na aukcje, ale zjawia się Vimme i pomaga Geraltowi dostać się do środka. W środku odbywa się bankiet, a Vimme przedstawia Białego Wilka swoim znajomym: koneserowi i znawcy sztuki Yaromirowi, starej Hrabinie Mignole i Hilbert, który wzbogacił się na Gwincie. Wiedźmin ma możliwość zagrania z nim. Vimme proponuje Geraltowi, żeby 10% zysków z partii z Hilbertem było dla niego.

Dane z książek Sapkowskiego

Bankier zamknął starannie drzwi kantorka, przygładził długą, białą, wypielęgnowaną brodę, tu i ówdzie poplamioną inkaustem, poprawił bordowy, aksamitny kubrak z trudem dopinający się na wydatnym brzuchu.
Miecz przeznaczenia


Ciekawostki

  • W plikach do gry komputerowej "Wiedźmin" znajduje się szablon postaci "vimme_q1_1.utc", w którym można wyczytać, iż postać miała nazywać się Vimme, lecz owej postaci nie tylko nie wprowadzono, ale i szablon napisano bardzo pobieżnie: wiadomo tylko, że miał odzywać się za pomocą pliku dialogowego "vs_kmerc1_c1g1" (charakterystycznego dla krasnoludów z Wyzimy Klasztornej) oraz że miał mieć model postaci "cr_kmine1_c1g1". Wzmianka o Vimme Vivaldim pojawia się w momencie pierwszego spotkania z jego krewnym Golanem Vivaldim (notabene stworzonym na potrzeby gry), jednak Vivaldi wspomina o nim tylko wtedy, kiedy przed pierwszym spotkaniem Geralt nie stawił oporu elfom ze Scoia'tael podczas zadania pobocznego "Nocni goście" w rozdziale I.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.