Fandom

Wiedźmińska Wiki

Vissegerd

3896stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze4 Udostępnij
Vissegerd serial.jpg

Vissegerd (Jerzy Schejbal) w serialu Wiedźmin

Vissegerdcintryjski marszałek, poddany królowej Calanthe. Był obecny podczas uczty zaręczynowej królewny Pavetty, na której pojawił się Jeż z Erlenwaldu. Później, po upadku królestwa, dowódca temerskiego korpusu nazwanego cintryjskim, który złożony był z uchodźców. Po rzekomym pojawieniu się wnuczki Calanthe, Ciri, w Nilfgaardzie, celowo wypuszczał plotki dotyczące dynastii rządzącej Cintrą, aby osłabić jej prawa do tronu. Po ślubie Emhyra z fałszywą Ciri przeszedł jednak na stronę Cesarstwa.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

Pozostali wyspiarze siedli razem po lewej, pomiędzy marszałkiem Vissegerdem a trójką synów władyki Streptu, na których wołano Pomrów, Paszkot i Dzirżygórka. - To mniej więcej wszyscy - królowa przechyliła się w stronę marszałka. - Zaczynamy, Vissegerd. Marszałek klasnął w dłonie. Pachołkowie, niosąc półmiski i dzbany, długim sznurem ruszyli ku stołowi, witani radosnym pomrukiem biesiadników.
Ostatnie życzenie

- (...) I wtedy, gdy Emhyr var Emreis odwróci wzrok od Sodden i Zarzecza, o swój kraj upomną się Cintryjczycy. Emigranci i uciekinierzy, którzy organizują się w Brugge pod wodzą Vissegerda. Jest ich blisko osiem tysięcy ludzi pod bronią.
- (...) z ośmioma tysiącami ludzi Emhyr poradzi sobie siłą granicznych garnizonów (...). Vissegerd dobrze o tym wie, nie ruszy się, dopóki nie będzie miał pewności, że w ślad za nim na lewym brzegu wylądują twoje wojska, Foltest, wspierane przez korpusy redańskie. Ale przede wszystkim Vissegerd czeka na Lwiątko z Cintry.(...) Emigranci zawzięcie jej poszukują... Bo potrzebują na odzyskany tron Cintry kogoś z królewskiej krwi.

Krew elfów

Vissegerd jest stary i brzydki jak krowia kupa, ale napojone wywarami z absenty i damiany Lwiątko może się w nim niespodziewanie zakochać! Czy król Vissegerd, panowie, mieści się w naszych planach?
Krew elfów

W Temerii, opowiedzieli kupcy jadący z południa, panują smutek i żałoba wśród cintryjskich emigrantów, zebranych pod sztandarami marszałka Vissegerda.
Czas pogardy

(...) postawny, brzuchaty i siwy rycerz w błękitnym płaszczu i ze złotym łańcuchem na zbroi.
Chrzest ognia

– (...) Vissegerd miał osiem tysięcy żołnierza, w tym pięć tysięcy rodowitych Cintryjczyków, resztę stanowiły temerskie oddziały posiłkowe i ochotnicze rycerstwo z Brugge i Sodden. W tej chwili korpus liczy sześć tysięcy. A zdezerterowali wyłącznie ci z Cintry. Wojsko Vissegerda zostało zdziesiątkowane bez bitwy.
Chrzest ognia

– Marszałek. Dowodzi wchodzącym w skład armii temerskiej korpusem złożonym z cintryjsidch emigrantów i wolentarzy. Służy tam dość ochotników z wysp, bym miał wieści z pierwszej ręki.
Wieża Jaskółki

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki