FANDOM


Vivienne de Tabris – złotowłosa szlachcianka z Toussaint, bliska dwórka księżnej Anny Henrietty oraz obiekt westchnień młodego błędnego rycerza Guillaume'a de Launfal.

Jej rodzice często spędzali czas na polanie znajdującej się niedaleko pałacowych ogrodów. Pewnego razu ich szczęście zirytowało prawdopodobnie lokalną nimfę, która uważała się za panią okolicznego lasku. Zdenerwowana obecnością w jej gaju pary zażądała od matki Vivienne jej jeszcze nienarodzonego dziecka, tym samym nakładając na Vivienne klątwę. Po narodzeniu dziewczynki nie można było jednakże wykryć żadnych śladów magii czy też nadprzyrodzonych zdolności. Rodzina miała nadzieję, że los dziecka jest bezpieczny. Gdy Vivienne ukończyła jednak piętnasty rok życia, klątwa uaktywniła się, a dziewczyna o każdej pełni przemieniała się w potworzycę przypominającą ludzkich rozmiarów wilgę. Z czasem przekleństwo przybierało na sile i Vivenne została zmuszona do używania magicznych maści powstrzymujących tymczasowo jej przemianę.

Wiedźmin 3: Krew i Wino Edytuj

W 1275 roku, gdy do Toussaint ponownie zawitał Geralt z Rivii, Vivienne pełniła funkcję patronki tegorocznego turnieju rycerskiego. Zadurzony w szlachciance młody rycerz Guillaume zauważył, że Vivienne zachowuje się ostatnimi czasy dość osobliwie i podejrzewał, że dziewczyna znajduje się pod wpływem klątwy lub uroku. De Launfal poprosił wiedźmina o wzięcie udziału w turnieju, by ten mógł dokładnie przyjrzeć się sprawie Vivienne. Gdy Geralt odkrył prawdę na temat ptasiej postaci złotowłosej kobiety, ku jej zdziwieniu zobowiązał się do zdjęcia z niej klątwy.

Geralt oferuje dwa sposoby ściągnięcia klątwy: pierwszy polega na przeniesieniu klątwy na innego człowieka, co nie pasuje Vivienne; druga polega na przeniesieniu klątwy na jajko wilgi, jedyne ryzyko jest takie, że Vivien pozostanie 7 lat życia.

Jeżeli Geralt nakłoni dwórkę, do przeniesienia klątwy na Guillauma to czar straci na mocy i młodemu rycerzowi nic się nie stanie. Guillauma i Vivienne wiedźmin będzie mógł spotkać później w pałacu w Beauclair, gdzie będą planowali swoją wspólną przyszłość.

Natomiast jeśli wiedźmin przeniesie klątwę na jajko wilgi i skróci tym życie Vivienne do siedmiu lat; Biały Wilk będzie mógł ją spotkać w Novigradzie, planującą swoje następne podróże.