Fandom

Wiedźmińska Wiki

Vivienne de Tabris

3896stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze5 Udostępnij


Vivienne de Tabris – złotowłosa szlachcianka z Toussaint, bliska dwórka księżnej Anny Henrietty oraz obiekt westchnień młodego błędnego rycerza Guillaume'a de Launfal.

Jej rodzice często spędzali czas na polanie znajdującej się niedaleko pałacowych ogrodów. Pewnego razu ich szczęście zirytowało prawdopodobnie lokalną nimfę, która uważała się za panią okolicznego lasku. Zdenerwowana obecnością w jej gaju pary zażądała od matki Vivienne jej jeszcze nienarodzonego dziecka, tym samym nakładając na Vivienne klątwę. Po narodzeniu dziewczynki nie można było jednakże wykryć żadnych śladów magii czy też nadprzyrodzonych zdolności. Rodzina miała nadzieję, że los dziecka jest bezpieczny. Gdy Vivienne ukończyła jednak piętnasty rok życia, klątwa uaktywniła się, a dziewczyna o każdej pełni przemieniała się w potworzycę przypominającą ludzkich rozmiarów wilgę. Z czasem przekleństwo przybierało na sile i Vivenne została zmuszona do używania magicznych maści powstrzymujących tymczasowo jej przemianę.

Wiedźmin 3: Krew i Wino Edytuj

W 1275 roku, gdy do Toussaint ponownie zawitał Geralt z Rivii, Vivienne pełniła funkcję patronki tegorocznego turnieju rycerskiego. Zadurzony w szlachciance młody rycerz Guillaume zauważył, że Vivienne zachowuje się ostatnimi czasy dość osobliwie i podejrzewał, że dziewczyna znajduje się pod wpływem klątwy lub uroku. De Launfal poprosił wiedźmina o wzięcie udziału w turnieju, by ten mógł dokładnie przyjrzeć się sprawie Vivienne. Gdy Geralt odkrył prawdę na temat ptasiej postaci złotowłosej kobiety, ku jej zdziwieniu zobowiązał się do zdjęcia z niej klątwy.

Geralt oferuje dwa sposoby ściągnięcia klątwy: pierwszy polega na przeniesieniu klątwy na innego człowieka, co nie pasuje Vivien; druga polega na przeniesieniu klątwy na jajko wilgi, jedyne ryzyko jest takie, że Vivien pozostanie 7 lat życia.

Jeżeli Geralt nakłoni dwórkę, do przeniesienia klątwy na Guillauma to czar straci na mocy i młodemu rycerzowi nic się nie stanie. Guillauma i Vivien wiedźmin będzie mógł spotkać później w pałacu w Beauclair, gdzie będą planowali swoją wspólną przyszłość.

Natomiast jeśli wiedźmin przeniesie klątwę na jajko wilgi i skróci tym życie Vivien do siedmiu lat; Biały Wilk będzie mógł ją spotkać w Novigradzie, planującą swoje następne podróże.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki