FANDOM


 • Nie jest pewne czy to Geralta spotyka Nimue na końcu książki. Spotkałem się z równie prawdopodobną teorią, że był to Brehen. Zakończenie jest na tyle otwarte, że obie opcje są prawdopodobne, wręcz mógłby to być trzeci wiedźmin, otwarta furtka na kontynuacje.

    Wczytuję edytor...
  • Tylko Geralt wiedział o idrach.

     Wczytuję edytor...
  • SMiki55 napisał(a):
   Tylko Geralt wiedział o idrach.

   W czasie głównej akcji "Sezonu Burz". Ponad sto lat to chyba wystarczająco dużo czasu by ktoś jeszcze posiadł tę wiedzę.

   Już większą poszlaką jest kolor włosów wiedźmina z epilogu. Jednak brak innych cech charakterystycznych utrudnia jednoznaczną identyfikacje. Ciągle uważam, że zakończenie jest niejednoznaczne i nie musiał to być Geralt.

     Wczytuję edytor...
  • No też nie jestem pewien co do tożsamości "Geralta", ale Brehen to IMHO nie był :P

     Wczytuję edytor...
  • Zgadzam się, nie ma dowodów na to, że był to Brehen. Dlatego uważam, że powinno się edytować artykuł i zmienić zdanie:

   "W epilogu poznajemy etap wędrówki Nimue, w którym spotyka ona wiedźmina Geralta."

   Na coś w rodzaju:

   "W epilogu poznajemy etap wędrówki Nimue, w którym spotyka ona wiedźmina przypominającego Geralta."

   Czy:

   "W epilogu poznajemy etap wędrówki Nimue, w którym spotyka ona wiedźmina kontynującego misję Geralta."

     Wczytuję edytor...
  • Jak już, to "W epilogu poznajemy etap wędrówki Nimue, w którym spotyka ona białowłosego wiedźmina".

     Wczytuję edytor...
  • Brehen był wymysłem producentów. Sapkowski nigdy się tak nie nawalił, by zrobić postać, choćby i epizodyczną, na podstawie postaci z gry.

     Wczytuję edytor...
  • Jakich znowu producentów? Sprecyzuj, proszę.

     Wczytuję edytor...
  • Jest to Geralt, bo to właśnie on wiedział od czarodziejów z Rissbergu ile idrów zostało "wyprodukowanych", mówi: "długo cię szukałem (chyba) ósemko". Po drugie białe włosy.

     Wczytuję edytor...
  • Właśnie wtedy po tym tekście zrozumiałem, że to był Geralt.

     Wczytuję edytor...
  • Nadal nie jestem przekonana. Zwłaszcza że według siódemki, Geralt już opóścił tę czaso przestrzeń. Skłaniam się za wiedzminem przypominającym Geralta, a pokazującego że ani zło, ani szalone wymysły czarodziejów, ani wiedzmini nie wygineli

     Wczytuję edytor...
  • Z początku nawet myślałam (sorry za dwa posty) że to lisica chciała z początku porwać Nimue, i dlatego podszyła się pod wiedzmina. Stąd zdanie "Wszystko jest iluzją"

     Wczytuję edytor...
  • Pisz posty w trybie źródłowym, żeby przeglądarka podkreślała błędy, proszę.

   Opuszczenie świata nie wyklucza możliwości powrotu do niego, podróże Ciri w jednym rozdziałów są chyba tego najlepszym świadectwem.

     Wczytuję edytor...
  • Trochę Wam tu odkopię.


   To z całą pewnością była iluzja lisicy.

   Prawdopodobnie Geralt powrócił za swojego zycia w te stronę, wszak " ile takich krąży po lasach i morduje ludzi. Ile trzeba będzie takich odnaleźć. I zarąbać. chciałem rzec: wyeliminować" może lisica to widziała, albo miała jakieś połączenie więzią z Geraltem, przeciez "niegdyś mogły bardzo wiele". Na pewno całkiem przypadkowo uzyła tych samych słów co do Geralta: "Iluzja - Wszystko jest iluzją" :P 

     Wczytuję edytor...
  • Nie widzę możliwości by był to Brehen. Rys postaci wyklucza altruizm, którym jest bieganie po lasach i zabijanie potworów za "dziękuję". Pomysł z lisicą podobał mi się bardziej, ale po ponownym przeczytaniu Sezonu Burz, mam poważne wątpliwości. Jak na iluzję, czy to kontrolowaną przez Lisicę, czy wytworzoną przez podświadomość Nimue, wizja przynosi ze sobą troche za dużo faktów. Potwór ma metkę z numerem seryjnym, który pasuje do numeru poprzedniego. Wątpię by Nimue wyczytała oznaczenia hybryd w bajkach i klechdach, a jeszcze bardziej wątpię by orientowała się w nich lisica. Znak Somne, którym Geralt usypia Nimue, rzeczywiście jest jednym ze znaków wiedźmińskich i wiedźmin miał okazję posłużyć się nim wcześniej. Nimue o nim nie wie, jak to jest przedstawione w książce, a i tym razem wątpię by znaki wiedźmińskie znała lisica. Na koniec zostawiam niepozorne pytanie, które zadaje Geralt: Który mamy rok? Kubek w kubek jak robiła to Ciri, w podróżach do miejsc i czasów. Ludzie małej wiary :}, to Geralt we własnej osobie.

     Wczytuję edytor...
  • W słuchowisku realizowanym przez fonopolis bierze udział aktor podkłądający głos Geraltowi i też sądzę, że to był on.

     Wczytuję edytor...
  • Według mnie opcje są trzy:

   1. Jest to, faktycznie, Geralt

   2. Jest to iluzja aguary. ,,Iluzje są tym, o czym myślisz. Czego się lękasz. I o czym marzysz. Nimue, znająca legendy o Białym Wilku, myślała o nim. Lękała się potworów. I zapewne marzyła o spotkaniu Geralta. Świetnie pokrywa się z epilogiem - uratowana z opresji przez swego idola.

   3. Najmniej prawdopodobna - jest to Vesemir. Cytat z początku o rozjaśnianiu mroków, który sygnowany jest Vesemirem, również wypowiadany jest w epilogu, właśnie. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to Geralt powtarzał słowa swego mentora.

     Wczytuję edytor...
  • Użytkownik Fandomu
     Wczytuję edytor...
Daj okejkę tej wiadomości
Przyznano okejkę tej wiadomości!
Zobacz kto dał okejkę tej wiadomości