FANDOM


 • Diode24q
  Diode24q zamknął ten wątek, ponieważ:
  Sprawa przedyskutowana
  13:47, lut 16, 2017


  Na mocy tajnego spisku postanowień administracji ogłasza się, co następuje:

  1. Ze względu na kłótnie w komentarzach, zostają one wyłączone do odwołania. Członków administracji jest zbyt mało, żeby je sprzątać.

  2. Zostaną usunięte galerie fanartów i dodawanie ich jest surowo zabroniony. Fanart można dodać w infoboksie w artykule o postaci, która nie wystąpiła w grach CD Projekt RED. W innym przypadku zostaną usunięte, a użytkownik dodający napomniany.

  3. Z artykułów zostaną usunięte cytaty z książek A. Sapkowskiego i zastąpione opisami postaci miejsc czy wydarzeń. Decyzji społeczności pozostawiam to czy przenieść je do podstron, czy zlikwidować całkowicie.

  To tyle na dziś i życzę dobrej nocy.

    Wczytuję edytor...
  • 1. Jestem jak najbardziej za. Większość komentarzy nie ma wartości merytorycznej, a pozostała część jest kłótnią, albo dyskusją prowadzącą do kłótni i wzajemnego obrzucania się mięsem.

   2. Fanarty dobra rzecz, tylko, że niestety większość nie jest zbyt estetyczna...

   3. Cytaty można wyrzucić. Jeśli mam być szczery, to w ogóle ich nie czytam i jakoś nie specjalnie mnie one interesują. Chętniej widziałbym tam wpisy z glosariuszy z gier i ewentualny komentarz do tego. Sam proponuję lekką przebudowę niektórych artykułów pod względem przejrzystości. Bo nie widzę sensu, aby był specjalny akapit, w którym jest może jedno, krótkie zdanie.

     Wczytuję edytor...
  • 3. Cytaty pozwalały jeno skonfrontować wiedzę z artykułu z danymi Sapkowskiego. 

     Wczytuję edytor...
  • Jestem jak najbardziej za wszystkimi postanowieniami, popieram je. W szczególności te dotyczące fanartów. Dodam jeszcze, że skoro na miejsce wyłączonych komentarzy wskoczyły stare, dobre dyskusje (stare, a co za tym idzie pewnie mało kto miał z nimi wcześniej styczność), to chyba warto wspomnieć, że należy się tam ręcznie podpisywać, bo w przeciwieństwie do tablic czy komentarzy nasze nicki i przekierowania do profilów nie lądują tam z automatów. Jest taki fajny znaczek, ~, po wstawieniu go 4 razy mamy bardzo elegancki podpisik, przykładowo taki Sideways 14:37, sty 30, 2017 (UTC) Mam nadzieję, że ktoś to przeczyta, bo teraz te dyskusje bez podpisów są nieczytelne, a co niektórzy pewnie nie wiedzieli, że taka opcja jak podpis istnieje :V

     Wczytuję edytor...
  • Moim skromnym zdaniem, cytaty powinny zostać.

     Wczytuję edytor...
  • @Krętacz: dyskusje to świetna rzecz, ale nie możemy ryzykować dezorganizacji Wiedźmin Wiki, a dyskusje niosą za sobą takie zagrożenie. Nie pomogą one też pozyskać nowych użytkowników z zewnątrz czy innych Wiki.

     Wczytuję edytor...
  • Panie, ostaw te cytaty :v Żeby się strony nie rozdmuchiwały przez nie można zrobić je w formie jakiejś listy rozwijanej czy w ogóle przenieść do odrębnych artykułów, ale je ostaw :P

     Wczytuję edytor...
  • Lista rozwijana jest dobrym pomysłem. Można to jeszcze zrobić w formie przypisu. :P

     Wczytuję edytor...
  • Ano przypis daje radę na wikich ASOIAFowych. Także najważniejsze można podpiąć pod niego, a resztę na osobne arty pokroju nazwa_artykułu/cytaty. Przy czym chodzi o cytaty faktycznie coś wnoszące, a nie "x spojrzał na y".

     Wczytuję edytor...
  • 1. Zgadzam się z tym

   2. Fan arty powinny zostać

   3.Cytaty też powinny zostać

     Wczytuję edytor...
  • W artykułach nie zostaną na pewno. Pytanie brzmi czy je przenieść, czy usunąć.

     Wczytuję edytor...
  • Potomek1997 napisał(a): 2. Fan arty powinny zostać

   Fanarty wyglądają źle i nikt takiej wiki nie będzie traktował poważnie. Galerie fanartów będą usuwane, bo większość z nich jest słabej jakości po prostu.

     Wczytuję edytor...
  • Diode24q napisał(a):

   Potomek1997 napisał(a): 2. Fan arty powinny zostać

   Fanarty wyglądają źle i nikt takiej wiki nie będzie traktował poważnie. Galerie fanartów będą usuwane, bo większość z nich jest słabej jakości po prostu.


   To może zamaist usuwać wszystkie to moze zrobić jakieś, głosowanie czy komisje które będą decydować czy dane karty powinny zosatć czy nie, bo przecież owszem neiw szystkie fan arty są dobre, ale nie wszystkie są złe. 

     Wczytuję edytor...
  • Moja propozycja jest taka, żeby dać jeden w infoboksie i tyle.

     Wczytuję edytor...
  • Arty mogłyby się ewentualnie przydać jako ilustracje przy dłuższych fragmentach tekstu. Ale dłuższych fragmentów tekstu obecnie nie mamy, więc są zbyteczne. Galerie tym bardziej.

     Wczytuję edytor...
  • Dajcie te fanarty do jakiegoś zbiorczego pt. "Twórczość fanów" i po sprawie.

     Wczytuję edytor...
  • Kiedy komentarze zostaną włączone? Decyzja o ich wyłączeniu powinna zostać cofnięta. Nie należy zabraniać fanom dyskutować o postaciach pod artykułem z powodu złego zachowania niektórych osób. Jeśli ktoś obraża to wystarczy zbanować i nie będzie problemu.

     Wczytuję edytor...
  • Iterois napisał(a):
   Kiedy komentarze zostaną włączone? Decyzja o ich wyłączeniu powinna zostać cofnięta. Nie należy zabraniać fanom dyskutować o postaciach pod artykułem z powodu złego zachowania niektórych osób. Jeśli ktoś obraża to wystarczy zbanować i nie będzie problemu.

   Od dyskusji na temat postaci istnieje oficjalne forum CD Projektu, dziesiątki forów nieoficialnych oraz setki grup na Facebooku i innych serwisach. Niekończący się spam w komentarzach wprowadza chaos w aktywności, co utrudnia adminom i aktywnym użytkownikom skupienie się na tym, do czego wiki powinna służyć naprawdę - zbieraniu i weryfikowaniu informacji na temat szeroko pojętego wiedźminwersum.

     Wczytuję edytor...
  • Przede wszystkim jest za mało osób do pilnowania komentarzy. Mamy forum, jest forum CD Projekt, prężnie rozwijająca się grupa na FB Jak będzie w Kaer Morhen?. Istnieje wiele miejsc do dyskusji. Wikie mają służyć gromadzeniu informacji i jeśli coś utrudnia ten cel, to należy się tej przeszkody pozbyć. Jeżeli grono administracji zasilą nowi ludzie, rozważymy ponowne włączenie komentarzy i podzielenie się obowiązkami. Aktualnie mamy inne priorytety.

     Wczytuję edytor...
  • Pan Szary napisał(a): Moim skromnym zdaniem, cytaty powinny zostać.

   Mogą zostać, ale na pewno nie w tej formie.

     Wczytuję edytor...
  • Za bardzo się przejmujecie tym, że pojawi się kilka komentarzy nie na temat. Usuwać powinniście je dopiero wtedy, gdy wszelkie normy zostaną przekroczone lub polecą mocne wyzwiska, a nie z powodu drobnostek.

   Na angielskiej Wiki o Wiedźminie można komentować, a na polskiej zabraniacie. Komentarze to fajna rzecz bo można skomentować chociażby konkretną postać.

   Proponowałbym jednak włączyć komentarze, ale podejść do tego bardziej na luzie. Na pewno nie szkodzą dla Wiki o Wiedźminie.

     Wczytuję edytor...
  • Przecież postacie można nadal komentować na dyskusji xd Ale no niestety przy dyskusjach jest więcej klikania (jak zabezpieczenie gniazda przed dzieckiem)

     Wczytuję edytor...
  • Na angielskiej Wiki ilość komentarzy nie przeważa nad normalnymi edycjami i nie zaśmieca listy zmian. Każdy lubi sobie porozmawiać, ale nie może się to odbywać kosztem sprawnego funkcjonowania wiki.

     Wczytuję edytor...
  • Jeśli mogę, wypowiem się. Wyłączenie komentarzy może zmniejszyć aktywność na wiki. :/

     Wczytuję edytor...
  • Chodzi o to, że userzy się obrażali, a teraz jest więcej problemów niż kilka osób, które za sobą co najmniej nie przepada.

     Wczytuję edytor...
  • Odnośnie moderacji komentarzy, to i tak niewiele osób wypowiada się na wikia, więc tym bardziej wyłączanie komentarzy nie ma sensu. Jeśli pomimo ostrzeżeń jest spam lub obrażanie to przecież można łatwo zbanować takie osoby.

     Wczytuję edytor...
  • Diode24q napisał(a): Chodzi o to, że userzy się obrażali, a teraz jest więcej problemów niż kilka osób, które za sobą co najmniej nie przepada.

   Rozumiem. Pamiętasz jak wyłączenie komentarzy na Gothicpedii wpłynęło na jej aktywność. W przypadku Wiedźmińskiej mogą być podobne konsekwencje.

     Wczytuję edytor...
  • Patrząc na ostatnie akcje wątpię, czy aby na pewno to źle xd

     Wczytuję edytor...
  • A jakie były ostatnie akcje? I pod jakim artykułem?

     Wczytuję edytor...
  • Iterois napisał(a):
   A jakie były ostatnie akcje? I pod jakim artykułem?

   Niepotrzebne dyskusje prowadzące do wzajemnego obrzucania się mięsem, niewprowadzające nic nowego poza dodatkową robotą w celu usunięcia spamu.

     Wczytuję edytor...
  • Pytałem się pod jakim artykułem.

     Wczytuję edytor...
  •   Wczytuję edytor...
  • Czy jak rozumiem uważacie, że komentarze szkodzą dla Wiki o Wiedźminie i na razie nie planujecie zmienić zdania w tej kwestii?

     Wczytuję edytor...
  • Pod jakim artykułem? Już ich nie zobaczysz, gównoburze zostały usunięte.

     Wczytuję edytor...
  • Fajnie, że osoby, które nie chcą pozbycia się komentarzy tak jakby... same nic nie komentowały. W każdym razie ostatnimi czasy. W ciągu kilku ostatnich miesięcy...

     Wczytuję edytor...
  • Krętacz napisał(a):
   Fajnie, że osoby, które nie chcą pozbycia się komentarzy tak jakby... same nic nie komentowały. W każdym razie ostatnimi czasy. W ciągu kilku ostatnich miesięcy...


   Ja tam czasem komętuje. Nie często ale jednak. Poza tym kometarze są przydatne jeśli masz jakieś zastrzeżenia do artykułu czy coś takiego.

     Wczytuję edytor...
  • Czemu wy mówicie tak jakby, bo ja wiem, CAŁKOWICIE ZABRANIANO wypowiadania się na temat artykułów. Dyskusje. Też. Istnieją.

     Wczytuję edytor...
  • Akuumo napisał(a):
   Czemu wy mówicie tak jakby, bo ja wiem, CAŁKOWICIE ZABRANIANO wypowiadania się na temat artykułów. Dyskusje. Też. Istnieją.


   No bo ciutkę tak jest. Na dyskusje wielu użytkownikom nie chce się zaglądać. Komętarze pozwalają szybko się wypowiedzieć bez zbednego szukania odpowiedneij dyskusji.

     Wczytuję edytor...
  • Dyskusje tak samo, jak komentarze są wyświetlane pod każdym artykułem. Nikt nie musi zaglądać na dyskusję czy komentarze. Dyskusję zawsze możesz rozpocząć nową, ewentualnie włączyć się do uczestnictwa w starej. Najczęściej dyskusje wymagają odrobinę więcej niż jedno zdanie, jak to zazwyczaj bywało w komentarzach. Dzięki temu, że trzeba napisać więcej, dyskusje są bardziej merytoryczne i za pomocą tego można rozszerzyć dużo bardziej dyskutowany temat.

     Wczytuję edytor...
  • Potomek1997 napisał(a): Na dyskusje wielu użytkownikom nie chce się zaglądać. Komętarze pozwalają szybko się wypowiedzieć bez zbednego szukania odpowiedneij dyskusji.

   Ich problem <xD

     Wczytuję edytor...
  • Gdyby nie Sapkowski Wiedźmin nigdy by nie powstał a wy wynosicie na ołtarze tylko gry(które są co prawda świetne, ale nie mogą się równać z książkami) i dodatkowo chcecie usunąć cytaty? Świat schodzi na psy a ludzie razem z nim...Ale ktoś już wieszczyl że nadchodzi czas pogardy.

     Wczytuję edytor...
  • Nikt nie chce wynosić na ołtarze gier, a co do cytatów, to zostaną one przeniesione do podstron.

     Wczytuję edytor...
Daj okejkę tej wiadomości
Przyznano okejkę tej wiadomości!
Zobacz kto dał okejkę tej wiadomości

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.