Fandom

Wiedźmińska Wiki

Wesele

3738stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Wesele.png

Miniatura przygody pojawiająca się po kliknięcu na jej tytuł w menu przygód w Edycji Rozszerzonej

Wesele − przygoda do gry komputerowej "Wiedźmin", stworzony przez grupę modderską Ifrit jako jej pierwszy projekt.

Opis Edytuj

Pierwotna wersja ukazała się w 2008 roku, a kolejna została zintegrowana z patchem 1.5 "Wiedźmina" Cieszy się statusem jednej z najpopularniejszych wiedźmińskich przygód - do marca 2010 r. pobrano ją ok. 170 000 razy. Jest również jedna z najoryginalniejszych przygód - Geralt nie posiada żadnej broni i nie toczy w jej trakcie ani jednej walki (nie licząc trzech walk na pięści), nie może przyrządzać eliksirów, olejów, petard, nie ma w niej zadań, a akcja dzieje się w dwóch lokacjach interiorowych - dwóch pomieszczeń w karczmie. Akcja skupia się tylko na rozmowach z gośćmi na weselu, co sprawia, że przejście przygody zajmuje w sumie od jednej do trzech godzin; jeśli wszystkie opcje dialogowe są wyczerpane, trzeba udać się do paleniska i przespać się co najmniej 2 godziny, gdyż po tym czasie zostaną odblokowane nowe rozmowy. Dialogi opracowano na wysokim poziomie, zamieszczając w nich wiele nawiązań do twórczości Andrzeja Sapkowskiego i kultury świata rzeczywistego, a całość okraszono wszechobecnym humorem.

Strona artystyczna doczekała się charakterystycznych dla Ifrita nowości: stworzono nowe modele postaci m.in. Geralta z Rivii, Triss Merigold, Dorregaraya, Regana Dahlberga, Xaviera Morana, Figgina Bodnara, Ganfafa, nową kartę seksu - dopplera, nową muzykę graną w lokacjach stworzoną przez Jakuba i Andrzeja Małków ze studia Analog, a w późniejszych wersjach przygody dodane zostały portrety postaci w dzienniku - niektóre stworzone przez Ifrit. "Wesele" posiada także lokalizację angielską, więc można w nie zagrać nie tylko w języku polskim. Grupa modderska "Ifrit" zapowiedziała w marcu 2010, że powstaje nowsza wersja Wesela, tym razem z pełnym udźwiękowieniem.

Fabuła Edytuj

W życiu każdego mężczyzny następuje kiedyś przełom. Budzi się pewnego dnia i stwierdza, że właśnie nadszedł jego czas. Czas, by się ustatkować, wziąć ślub i osiąść gdzieś na stałe, bezpowrotnie porzucając dotychczasowe życie. Dla Geralta z Rivii także taki dzień nadszedł. Dzień, w którym pośród przyjaciół miał złożyć śluby ukochanej kobiecie. Nie wystąpiły żadne problemy, poza jednym, małym drobiazgiem...

Postacie Edytuj

Galeria Edytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki