FANDOM



290px-Tw3 journal spooncollector

Wicht plamisty w bestiariuszu

Wicht plamisty – przedstawiciel wytępionego przez wiedźminów podgatunku wichtów. Jest większy od swoich pobratymców, a swoją nazwę zawdzięcza plamom i wybroczynom na skórze.

Występowanie Edytuj

Wichty Plamiste zostały wytępione przez wiedźminów na wiele lat przed wydarzeniami w "Krew i Wino" Wyjątkiem jest Wicht Plamisty związany z zadaniem "Pogłos", ale to dla tego że to była właścicielka majątku: Marlena, która została zamieniona w potwora przez Pana Lusterko.

Przed wytępieniem Wichty Plamiste zamieszkiwały głównie zapomniane cmentarze i pustkowia. Rzadziej opuszczone siedziby ludzkie.

Zwyczaje Edytuj

O zwyczajach tych potworów wiadomo tyle że pasjonują się warzeniem wywarów na podstawie ich własnej wydzieliny. Wiadomo też że nie przejawiają żadnej agresji wobec ludzi, póki nie poczują się zagrożone.

Walka Edytuj

Według zapisków wiedźminów najbardziej skuteczny przeciw tym stworom jest Znak Yrden.

CiekawostkiEdytuj

  • Jeśli dojdzie do walki z wichtem,nad paskiem życia będzie napisane Zbieracz łyżek

GaleriaEdytuj

Wicht Plamisty

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki