FANDOM


Disambig Ten artykuł dotyczy gry na konsolę. Zobacz też: inne znaczenia tego słowa.
Rise of the white wolf

Wiedźmin: Powrót Białego Wilka

Wiedźmin: Powrót Białego Wilka (Ang. The Witcher: Rise of the White Wolf) – zapowiedziana konsolowa wersja gry Wiedźmin na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, przygotowywana przez CD Projekt RED we współpracy z francuskim studiem WideScreen Games.

Historia projektu Edytuj

Wiedźmin: Powrót Białego Wilka został oficjalnie zapowiedziany 30 listopada 2008 roku, jednak 29 kwietnia 2009 roku oficjalnie ogłoszono, że prace nad grą zostały wstrzymane. Wraz z postępem prac dochodziło do coraz większych opóźnień, sytuacji nie poprawiło nawet zaangażowanie w projekt pracowników CDP RED. Szef studia WideScreen, Oliver Masclef w wywiadzie z VG247 ogłosił, że CD Projekt RED nie dotrzymywało zobowiązań finansowych. W odpowiedzi Michał Kiciński wyraził niezadowolenie ze sposobu, w jaki komunikuje się z nim francuska firma i oznajmił, że płatności były regulowane zgodnie z umową.

Zmiany Edytuj

Gra była tworzona od podstaw na autorskim silniku WideScreen Games - DaVinci, jedynym elementem niestworzonym od nowa lub zmodyfikowanym miała być fabuła. Powrót Białego Wilka miał zawierać nowy, bardziej dynamiczny system walki przystosowany do wymagań konsol, składający się z pięciu znaków magii Wiedźminów oraz sześciu stylów. Zmodyfikowane możliwości tworzenia mikstur i korzystania z alchemicznych zdolności Geralta, a także inne zmiany jak wykorzystanie kontrolera Sixaxis w wersji na PS3 (między innymi do gry w kości).

Materiały video Edytuj

Galeria zdjęć Edytuj

Ciekawostki Edytuj

Źródła Edytuj