Fandom

Wiedźmińska Wiki

Wiedźmin (gra karciana)

3734strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Ten artykuł dotyczy gry karcianej. inne znaczenia tego słowa


Karta zamiec.jpg

Jedna z kart

Wiedźmin "Gra Karciana" - Wydawnictwo Kuźnia Gier zostało wybrane przez CD Projekt RED, do stworzenia dwóch kompletnych gier karcianych towarzyszących premierze produkcji „Wiedźmin”.

Pierwsza z nich to projekt promocyjny, druga zaś przeznaczona jest do indywidualnej sprzedaży detalicznej. Wydanie obu produkcji poprzedzi premierę gry komputerowej „Wiedźmin”. Gry wydane będą w Polsce, jednakże CD Projekt nie wyklucza możliwości wydania ich również w innych krajach.

Rozgrywka z użyciem obu talii koncentruje się na walce dwóch graczy. Jedna z osób wciela się w wiedźmina Geralta, druga zaś obejmuje kontrolę nad zastępami potworów stających mu na drodze. Zwycięstwo będzie zależeć od podejmowania trafnych decyzji i wyboru odpowiedniej strategii, a także odrobiny szczęścia. Gra zawiera w sobie elementy przygodowe oraz strategiczne, łącząc rozwój bohatera typowy dla gry komputerowej z taktyką znaną amatorom gier planszowych. W skład zestawów wejdzie, odpowiednio, 55 i 110 kart, a oba tytuły będą się między sobą różnić zasadami, czasem rozgrywki i przebiegiem partii. Konstrukcja zasad i przebieg rozgrywki są opracowywane w konsultacji z CD Projekt RED.

Kuźnia Gier (http://www.kuzniagier.pl) Edytuj

Kuźnia Gier to działające od początku 2005 roku wydawnictwo specjalizujące się w wymyślaniu, tworzeniu oraz wydawaniu gier planszowych i karcianych. Specjalizuje się w grach osadzonych w polskich realiach, zazwyczaj przedstawionych w krzywym zwierciadle. Dotychczasowe produkcje to: planszowa gra fantasy "Labirynt Czarnoksiężnika", największy bestseller na polskim rynku - szalona gra karciana "Wiochmen Rejser", towarzyska gra karciana "Na sygnale" oraz trzy gry dla dzieci. W pierwszym kwartale 2007 roku ukaże się prowokująca gra o politykach, teczkach i lustracji: Inwigilacja".


GRA KARCIANA ZOSTAŁA WYCOFANA Z NIEWIADOMYCH POWODÓW.

Informacje pobrane ze strony oficjalnej http://www.thewitcher.com

Więcej w Fandom

Losowa wiki