Fandom

Wiedźmińska Wiki

Wielki Łowczy Królewski

3739stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Wielki Łowczy Królewski

Wielki Łowczy Królewski - postać z gry komputerowej "Wiedźmin", nieznany z imienia urzędnik królewski zajmujący się eliminowaniem potworów.

HistoriaEdytuj

W akcie I pojawia się po raz pierwszy. Dnie i noce spędza na swoim samotnym obozowisku na Podgrodziu. Istotnie, walczy z potworami, które się do niego zbliżą, zaatakuje również i wiedźmina, jeśli zobaczy, że spróbuje on zamordować przechodzącego podróżnego lub łowcę głów. Wiedźmin może stoczyć z nim walkę i ciężko go zranić, jednak bez możliwości zabicia łowczego, zresztą starcie nie wpłynie w ogóle na dalsze losy łowczego ani na jego relacje z wiedźminem.

Wielki Łowczy zapłaci wiedźminowi w akcie I za przyniesienie mu głowy topielca Nadira i głowy alghula Ozzrela (obydwie kosztują po 200 orenów).

W akcie III przesiaduje całe dnie przy stole na koło wejścia do strażnicy i bramy cmentarnej. W nocy znika. Zapłaci po 400 orenów za głowę wielkiego wilka Worefa i wiwerny królewskiej Moi. W rozmowie z nim możemy dowiedzieć się, uosobieniem jakich wad ludzkich są poszczególne potwory, np. zjadarka symbolizuje obżarstwo. Jednak zapytany o to, co personifikuje skolopendromorf, wyraźnie się zmiesza.

W akcie V przeniósł się do jaskini druidów na bagnach koło Starej Wyzimy. Tym razem będzie płacił po 1000 orenów za głowy garkaina Wespera i bruxy Lily. Jeżeli Geralt wykonał wszystkie dziesięć zadań, Łowczy da mu w nagrodę jeden z dwóch mieczy do wyboru jako specjalną nagrodę: Runiczny sihil z Mahakanu (stalowy) i Księżycowe ostrze (srebrny, posiadający tylko jedną premię - 100% obrażeń). Jest to jedyna okazja do zdobycia Księżycowego Ostrza.

W akcie II jego rolę zbieracza trofeów przyjmie Vincent Meis, zaś w akcie IV - sołtys Tobias Hoffman. Im więcej Geralt pokaże trofeów, tym większa jest szansa, że otrzyma od Łowczego, Vincenta lub Hoffmana kamień runiczny do naostrzenia mieczy. Dodatkowo w akcie II po wykonaniu zadania "Zlecenie na wilki" Geralt usłyszy od Jean-Pierre'a: "Doskonale! Tytuł Wielkiego Łowczego Królewskiego mam już w kieszeni!", co oznacza, że posada tego obecnego stała się zagrożona...

Więcej w Fandom

Losowa wiki