Fandom

Wiedźmińska Wiki

Wielki Kanał

3742strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Wielki Kanał – główny kanał w Lan Exeter, który prowadził z portu prosto do Ensenady, zimowej rezydencji monarchy Koviru. Stanowił on swoistą oś miasta. Interesanci, podróżujący na spotkanie z królem, przepływali Wielkim Kanałem i przy okazji byli onieśmielani bogactwem i przepychem metropolii. Na jego brzegach usytuowane były najważniejsze budynki Lan Exeter, takie jak gmach Admiralicji i siedziba Gildii Kupieckiej. Nie brakowało też magnackich pałaców i kamienic kupców.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

Miasto Lan Exeter nie miało ulic, lecz kanały. W tym będący główną arterią i osią metropolii Wielki Kanał, wiodący od portu wprost do monarszej rezydencji. (...) Płynąc Wielkim Kanałem, królowie i ich świta rozglądali się i zachowywali milczenie. (...) Płynęli Wielkim Kanałem, mijając imponujący gmach Admiralicji i siedzibę Gildii Kupieckiej. Płynęli wzdłuż promenad, wypełnionych kolorowym i dostatnio odzianym tłumem. Płynęli w szpalerze wspaniałych magnackich pałacyków i kupieckich kamieniczek, odbijających się w wodzie Kanału tęczą przepysznie zdobionych, acz niebywale wąskich ścian frontowych. (...) Na dotykających Kanału schodach pałacu Ensenada, monarszej rezydencji zimowej, jedynego budynku o szerokim froncie, oczekiwał już komitet powitalny i królewska para: Gedovius, władca Koviru i jego małżonka. Gemma.
Wieża Jaskółki

Więcej w Fandom

Losowa wiki