FANDOM

Wigilozaur – dwunożny potwór, który przypominał wiwernę. Był on jednak od niej mniejszy. Miał za to większą głowę i mocniej uzębiony pysk. Jego główną bronią był cienki, długi ogon, którym atakował z niewiarygodną szybkością. Powstaje w wyniku magicznej hodowli i mutacji. Używany jest do stróżowania i ochrony. Geralt był zmuszony walczyć z przedstawicielem tego gatunku na arenie w Rawelinie, będąc rozebranym do pasa i bez broni. W zamian za to, otrzymał od Pyrala Pratta informacje o swoich zaginionych mieczach. Przy odrobinie szczęścia udało mu się zabić potwora, ale walkę przypłacił obrażeniami na plecach, powstałymi na skutek uderzeń ogona wigilozaura. Osobnik ten oznakowany był mosiężną tabliczką, zdradzającą, że został wyhodowany na zamku Rissberg.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.