Fandom

Wiedźmińska Wiki

Willis

3733strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.


Williskrasnoludzki kowal, specjalizujący się w płatnerstwie, osadnik Białego Sadu.

Wiedźmin 3: Dziki Gon Edytuj

W czasie już trzeciej wojny Nilfgaardczyków z Nordlingami krasnolud znajduje się w Białym Sadzie – byłej temerskiej wsi okupowanej przez cesarskich żołnierzy. Zmuszony jest świadczyć za darmo swe usługi armii agresora, przez co zostaje znienawidzony przez lokalną społeczność, która uważa go za zdrajcę i sługusa wroga. Narastająca wrogość staje się przyczyną spalenia przez miejscowych jego warsztatu wraz z całym potrzebnym do pracy sprzętem. Sprawcę pożaru może pomóc schwytać Willisowi Geralt z Rivii. Krasnolud wyda podpalacza nilfgaardzkim żołdakom, którzy wykonają na wieśniaku egzekucję. Ostatecznie Nilfgaardczycy ufundują krasnoludowi nową kuźnię, dzięki czemu Willis będzie mógł przyjmować nowe zlecenia, w tym od Geralta. Jednak przez incydent z ujawnieniem podpalacza niechęć miejscowych do Willisa wzmoże się jeszcze bardziej, przez co przestaną oni całkowicie korzystać z usług kowala.

Po ewentualnym wycofaniu się armii Nilfgaardu z Temerii, krasnolud zabierze się prawdopodobnie na południe z żołdakami, by uniknąć represji ze strony wieśniaków.

Więcej w Fandom

Losowa wiki