FANDOM


Wirsing - Właściciel i gospodarz zajazdu "U Wirsinga" w Rivii. Wcześniej prowadził traktiernię w Mariborze, najprawdopodobniej zniszczoną na skutek oblężenia. Był świadkiem dwóch pogromów: w Mariborze i w Rivii. Podjął Geralta, Jaskra, Zoltana i Yarpena obiadem. Był znany z wyśmienitej kuchni. Znał się na przyrządzaniu ślimaków. Podczas pogromu, wraz z krasnoludami, ruszył na pomoc Geraltowi.

Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

– Wirsing – Yarpen wskazał krzątającego się przy piecu karczmarza – zna się na przyrządzaniu ślimaków, a rzecz ta, wiedzieć wam trzeba, niemałych wymaga arkanów.
Pani Jeziora

Wirsing, chłopisko szpakowate, blade i chude jak szczapa, istne zaprzeczenie stereotypu karczmarza i mistrza arkanów kuchennych, wniósł na stół koszyk bielutkiego i pachnącego chleba, a po nim ogromny drewniany talerz, na którym na podściółce z liści chrzanu leżały ślimaki, skwierczące i pryskające czosnkowym masłem.
Pani Jeziora

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki