FANDOM


Wola – niewielka osada w Emblonii, która na skutek przesunięcia granicy przez wolną kompanię Shevlova, zmieniła przynależność państwową z temerskiej na redańską. Jej mieszkańcy zostali też zmuszeni siłą do zapłacenia daniny nowemu królowi.

Dane z książek SapkowskiegoEdytuj

Mieszkańców wsi – o ile kilka chałup i szop zasługiwało na tę nazwę – jeźdźcy z kompanii Shevlova spędzili już na majdan, uwijali się wokół, wzbijając kurz, napierali na spędzonych końmi. (...)
- Jak się nazywa ta dziura?
- Wola.
- Znowu Wola? Za grosz fantazji w chamach. (...) Mieszkańcy Woli! – Shevlov stanął w strzemionach. – Uwaga, co powiem! Z woli i rozkazu jego wysokości łaskawie panującego króla Vizimira obwieszczam wam, że od ninie ziemia ta, aż po słupy graniczne, królestwu Redanii przynależy, a jego wysokość król Vizimir waszym jest monarchą i panem! Jemu winniście cześć, posłuch i dań. A z rentą i podatkami zalegacie! Z rozkazu króla macie dług uiścić natychmiast. Obecnemu tu komornikowi do szkatuły.

Sezon burz

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki