FANDOM


Wszerad - dawny baron Velen mający swą siedzibę w kasztelu Wrońce. Poddanym dał się poznać jako bezduszny i tchórzliwy władca.

W czasie III wojny Nilfgaardu z Nordlingami przestraszony wojskami cesarskimi Wszerad opuścił z rodziną kasztel i zamieszkał w wieży maga Aleksandra na Kłomnicy. Do dawnego barona szybko przybyła okoliczna ludność prosząca o podzielenie się zasobami żywności. Te jednak były zbyt skromne by spełnić oczekiwania chłopów, Wszerad odesłał więc ich z niczym. Po pewnym czasie wściekły i głodny tłum zaatakował wieżę maga. Chłopi bezlitośnie rozprawili się z rodziną Wszerada i Aleksandrem. Córkę barona oszczędzili by ją zgwałcić. Anabelle zdążyła jednak wypić mocny środek nasenny, który chłopi wzięli za truciznę, a ją samą za martwą. Tak samo pomyślał przebywający tam narzeczony AnabelleGraham, który obwiniając wieśniaków o śmierć ukochanej przeklął ich, nieświadomie uaktywniając silną aurę magiczną Kłomnicy. Rzucona klątwa spowodowała śmierć wieśniaków a ich duchy uwięziła na wyspie. Sama Anabelle, która ostatecznie została zjedzona przez szczury, pośmiertnie przemieniła się w Morową Dziewicę.

Ciekawostki

  • Postać Wszerada jest nawiązaniem do legendarnego władcy Goplan z IX wieku – Popiela.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.