FANDOM


Xander – czwarty syn Belohuna, brat Egmunda, Elmera i Viraxasa. Rosły, albinotyczny, niemal blondwłosy mężczyzna. Z wyglądu nie przypominał ojca. Wraz z Egmundem został skazany na banicję.

Dane z książek SapkowskiegoEdytuj

Król powiódł wzrokiem po zasiadających obok synach. Obaj rośli jak żerdzie, w niczym nie przypominali ojca, kościstego, żylastego, ale niezbyt imponującego wzrostem. Sami też nie wyglądali na braci. Starszy, Egmund, czarny jak kruk, Xander, niewiele młodszy, albinotyczny niemal blondyn. Obaj patrzyli na Lyttę bez sympatii. W sposób oczywisty drażnił ich przywilej, na mocy którego czarodzieje w przytomności królów siadali, a audiencji udzielano im na krzesłach. Przywilej miał jednak zasięg powszechny i nie mógł go lekceważyć nikt chcący uchodzić za cywilizowanego. Synowie Belohuna bardzo chcieli za takich uchodzić.
Sezon burz

– Tak jest – wtrącił książę Xander, już od dawna wypatrujący okazji, by się wtrącić. – Tak właśnie!
Sezon burz


Władcy Kerack COA Kerack var2 COA Kerack var1
OsmykBelohunViraxas
Królowe
Ildiko Breckl
Inni członkowie dynastii kerackiej
EgmundElmerXander

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki