FANDOM


Dane z książek Sapkowskiego Edytuj

Toruviel zerwała się z ziemi, chwytając i przypasując miecz, czubkiem buta szturchnęła w udo Yaevinna, który drzemał obok, oparty o ścianę wykrotu. Elf zerwał się, syknął, sparzony przez gorący piasek, o który oparł dłoń.

Czas pogardy

– Ten jeździec też już jest daleko – powiedział z drze­wa Cairbre. – Zamiast gadać, trzeba było strzelać. Teraz go już nie sięgniesz. To dobre dwieście kroków.

– Z mojej sześćdziesięciofuntówki? – Yaevinn pogładził łuk. – Trzydziestocalowym fletem? Poza tym to nie jest dwieście kroków. To jest sto pięćdziesiąt, góra. Mire, que spar aen'le.

Czas pogardy

Wysoki elf brutalnym szarpnięciem zdarł Iolę z rannego, wzniósł miecz. I zamarł, widząc na czarnym zrolowanym płaszczu pod głową rannego srebrne płomienie dywizji „Deithwen”. I dystynkcje pułkownika.

– Yaevinn! – krzyknęła, wpadając do namiotu elfka o ciemnych, zaplecionych w warkocze włosach. – Caemm, veloe! Ess'evgyriad a'Dh'oine a'en va! Ess' tedd!

Wysoki elf patrzył przez chwilę na rannego pułkownika, potem spojrzał w łzawiące z przerażenia oczy chirurga. Potem odwrócił się na pięcie i wyszedł.

Pani Jeziora

Dane z dziennika (gra Wiedźmin) Edytuj

Elf Yaevinn jest równie zarozumiały, co elokwentny. Sprawia wrażenie przebiegłego i mądrego. Gardzi ludźmi, uważa ich za agresywnych barbarzyńców, a szacunek żywi jedynie dla kultury Starszych Ras. Trzeba jednak przyznać, że ten pozbawiony złudzeń mężczyzna darzy mnie swego rodzaju szacunkiem.

Wszystko wskazuje na to, że Yaevinn planuje akcję zbrojną – utworzył na bagnach obóz szkoleniowy dla Scoia'tael, którymi dowodzi.

Zwycięstwo elfów na bagnach: Scoia’tael pod wodzą Yaevinna odniosły zwycięstwo nad Zakonem Płonącej Róży podczas starcia na Cmentarzysku Golemów.

Yaevinn jest zainteresowany pamiątkami z przeszłości nieludzi, które mogłyby służyć jako sztandary dla jego Scoia’tael. Pozostaje cynikiem i pragmatykiem nawet gdy rozmyśla o dziedzictwie Starszej Krwi.

Yaevinn obrabowuje bank Vivaldich: W czasie napadu na bank w Wyzimie Handlowej zdecydowałem się wesprzeć Scoia’tael. Yaevinn nabrał przekonania, że dzięki zrabowanym pieniądzom uda się sfinansować zryw powstańczy.

Wsparcie Yaevinna: Poprosiłem Yaevinna o zbrojne wsparcie ataku na siedzibę Salamandry w Wyzimie. Zaproszony na przyjęcie do Leuvaardena elf zgodził się pomóc w rozbiciu organizacji przestępczej.

Stronnictwo Scoia'tael: Na wzgórzu pod Starym Dworzyszczem mój przyjaciel ponownie przybył z odsieczą. Znów stanęliśmy razem do walki przeciw Salamandrze.

Zabójstwo Yaevinna: Yaevinn oskarżył mnie o spowodowanie śmierci Toruviel. Doszło do walki i zginął z mojej ręki.

Oszczędzenie Yaevinna: Yaevinn oskarżył mnie o spowodowanie śmierci Toruviel. Nie dałem się sprowokować i elf odszedł swoją drogą.

Wesele: Yaevinn – dowódca jednego z komand. Miło widzieć starych znajomych. Tylko czemu wszyscy wiedzieli o moich zaślubinach przede mną?

Elf trochę się zbulwersował zachowaniem krasnoludów na weselu. Cóż. Kto, jak kto, ale Yaevinn powinien dobrze wiedzieć, że są nieprzewidywalni i nie może mieć do nikogo pretensji.