Fandom

Wiedźmińska Wiki

Yaren Bolt

3733strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Yaren Bolt

Yaren Bolt - postać z gry komputerowej "Wiedźmin", przywódca drwali na bagnach koło Wyzimy, jedyny krasnolud z tych bagien, który nie należy do Scoia'tael.

HistoriaEdytuj

Sprawował surowy nadzór nad swoimi pracownikami, zachowując monopol na zbieranie kwiatów dwugrotu. Utrzymywał kontakty z przewoźnikiem z Grobli i jednocześnie pogardzał ceglarzami za ich wiarę w vodyanoi. Stacjonuje razem z drwalami na starej porębie.

Jest zleceniodawcą zadania "Kwiaty i złoto". Udziela wiedźminowi informacji o kwiatach dwugrotu w zamian za dostarczenie pięciu ich płatków przez Geralta do przewoźnika, sprzedanie mu go za 400 orenów i podzieleniu się zapłatą po połowie (ten ostatni punkt wzbudzi wątpliwości bohatera). Po zrobieniu tego gracz musi podjąć decyzję kończącą zadanie:

  • Dzieli się pieniędzmi: aby rozpocząć zadanie "Daleko od domu", trzeba zaznaczyć obgadaną już wcześniej opcję dialogową
  • Zachowuje pieniądze dla siebie: Yaren reaguje na to słowami "Idź do diabła, bękarcie czarownicy! WON!" i obraża się na wiedźmina, jednak przy następnej rozmowie sam wysuwa propozycję rozpoczęcia zadania "Daleko od domu", nie powstrzymując się przed komentarzem "Serce mnie ściska, skurwielu...".

Drugie zadanie - "Daleko od domu" - Yaren proponuje, gdyż boi się o dobro swoje i swoich ludzi: trzy gromady potworów - utopce, bloedzuigery i echinopsy - zalęgły się na ścieżce do przystani, stwarzając niebezpieczeństwo dla drwali. Yaren pragnie również pozbyć się vodyanoi. Konflikt Yarena z tą rasą można rozwiązać na dwa sposoby:

  • Pokojowo: udać się do Vaski i przeprowadzić z nią rozmowę o ryboludziach. Wyniknie z niej, że Yaren będzie musiał oddać swój topór w ofierze na ołtarzu vodyanoi koło glinianek. Początkowo Yaren będzie się wzbraniał ("Walnął cię ktoś w łeb?!"), jednak w końcu odda topór (Topór Yarena zostanie przypasany u boku Geralta, można go uważyć także jako broni). Po złożeniu go na ołtarzu i przeczekaniu nocy trzeba wziąć z ołtarza naszyjnik dany na znak pokoju i zanieść go krasnoludowi.
  • Agresywnie: po rozmowie z Vaską udać się w nocy do glinianek, zabić przebywającego tam ryboludzia i zgłosić się do Yarena.

Niezależnie od wybranej ścieżki wiedźmin otrzyma od Yarena nagrodę 400 orenów.

W akcie III Yaren i jego drwale zostają usunięci przez wojowników Salamandry. Z relacji jednego z druidów można usłyszeć, że stawiał się złoczyńcom i źle się to dla niego skończyło. Nie jest jednak jasne, co się z nim stało.

Więcej w Fandom

Losowa wiki