FANDOM


Śmiertelne grzechy – zadanie poboczne występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt pomaga Jaskrowi odnaleźć człowieka, który napadł na Priscillę – ukochaną poety.

Priscilla, przygotowując się na wielkie otwarcie Kameleona, nowego przybytku Jaskra, jednak gdy ta szła, przebrać się w specjalnie przygotowaną na tę okazję suknię została napadnięta i ciężko ranna trafiła do szpitala.

Wpis w dzienniku Edytuj

O tej historii, Drogi Czytelniku, pisać mi ciężko. Jest ona ponura, mroczna i do tej pory budzi mój głęboki smutek. Wszystko zaczęło się w dniu, kiedy planowałem otworzyć podwoje mego kabaretu. Wszystko było zapięte na ostatni guzik, czekaliśmy już tylko na Priscillę, której występ miał uświetnić tę wyjątkową okazję. Zamiast niej do „Kameleona" wbiegł zdyszany posłaniec ze Szpitala Willmeryusza. Priscilla została napadnięta i ciężko raniona, walczyła o życie.

Śledztwo zaprowadziło Geralta do „Kuternogi Katarzyny", domu uciech o wątpliwej reputacji. To tam, wedle wiadomości zostawionej przez mordercę w ciele Patrycji Vegelbud, miała zginąć następna ofiara, prostytutka o imieniu „Słodka Anneke". Geralt zastał w jej pokoju wielebnego Nataniela, poznanego wcześniej zarządcę miejskiej kostnicy. Choć sytuacja wydawała się jednoznaczna — Nataniel stał nad Annekę z rozpalonym do białości pogrzebaczem — Geralt nie dał się ponieść emocjom i porozmawiał z okrutnikiem na spokojnie. Tym sposobem ustalił prawdziwą tożsamość mordercy.

Hubert Rejk wydawał się człowiekiem spokojnym, łagodnym i uczynnym. Tymczasem nie dość, że okazał się żądnym krwi, brutalnym mordercą, to nawet nie należał do ludzkiego gatunku. Wyjaśniła się tajemnica jego niezmiennej aparycji — koroner był wampirem wyższym. Geralt stawił mu czoła w niezwykle trudnym pojedynku, mszcząc się tym samym za cierpienia mojej ukochanej Priscilli i ratując życie wielu ludziom, którzy niechybnie zginęliby z ręki niegodziwego potwora.
Jaskier

Przebieg zadania Edytuj

Porozmawiaj z Jaskrem. Edytuj

Po rozmowie wiedźmina z poetą w kabarecie Kameleon, do przybytku przychodzi pewien jegomość i informuje, że Priscilla została zaatakowana. Przyjaciele od razu wyruszają do szpitala Wilmeriusza, gdzie lekarz Joachim von Gratz proponuje udanie się wraz z Geraltem do prosektorium, aby przeprowadzić tajemną sekcję zwłok.

Udaj się na spotkanie z Von Gratzem. Edytuj

Biały Wilk zgadza się na propozycję mężczyzny i udaje się na miejsce spotkania, aby przejść kanałami do prosektorium.

Przejdź kanałami do prosektorium. Edytuj

Wiedźmin wraz z Jochaimem von Gratzem, przedostają się przez kanały pełne utopców i bab wodnych do prosektorium, gdzie leży ciało poprzedniej ofiary, osoby, która napadła na Priscillę.

Znajdź ciało krasnoludzkiego cieśli za pomocą wiedźmińskich zmysłów. Edytuj

Po dotarciu do prosektorium wiedźminowi pozostało znaleźć ciało poprzedniej ofiary, którym był krasnoludzki cieśla. Po chwili poszukiwań Biały Wilk znajduje zwłoki, a lekarz przystępuje do sekcji zwłok. Po skończonej sekcji pojawia się koroner Hubert Rejk, który nie jest zadowolony, że von Gratz potajemnie ją przeprowadził. Koroner wyprowadza lekarza i wiedźmina z kostnicy i wspomina w międzyczasie, że truchło krasnoluda przywiózł zbieracz zwłok Eustachy oraz że cieśla zginął w swoim warsztacie, niedaleko miejsca napaści na Priscillę.

Znajdź zbieracza zwłok Eustachego. Edytuj

Pierwszym tropem jaki miał wiedźmin, było odnalezienie zbieracza zwłok Eustachego, który przebywał w okolicy prosektorium.

Porozmawiaj z Eustachym. Edytuj

Podczas rozmowy ze zbieraczem zwłok, wiedźmin, aby wyegzekwować informacje, co miał przy sobie krasnolud, może:

  • użyć znaku Aksji,
  • zapłacić zbieraczowi,
  • pobić go.

Niezależnie od sposobu Eustachy powie, że cieśla miał przy sobie liścik z imieniem kolejnej ofiary, którą była Priscilla.

Zbadaj miejsce śmierci cieśli za pomocą wiedźmińskich zmysłów. Edytuj

Biały Wilk udaje się do warsztatu cieśli, gdzie spotyka jego brata, który opowiada wiedźminowi, to co wie o morderstwie. Po zakończonej dyskusji Geralt postanawia rozejrzeć się w miejscu śmierci cieśli, znajduje Kazanie Zatroskanego 2, plamy krwi krasnoluda, stos kobiecych rzeźb o wydatnych kształtach oraz dziwny ślad prowadzący do wnętrza warsztatu. Brat krasnoluda wpuszcza Białego Wilka do budynku, aby mógł się tam spokojnie rozejrzeć.

Zbadaj warsztat cieśli korzystając z wiedźmińskich zmysłów. Edytuj

W warsztacie Geralt znajduje powywracane meble, więcej śladów krwi oraz odrobinę formaliny. Po zakończeniu oględzin Biały Wilk idzie przyjrzeć się zaułkowi, w którym napadnięto Priscillę.

Użyj wiedźmińskich zmysłów by zbadać zaułek, w którym napadnięto Priscillę. Edytuj

Zaułek, w którym została napadnięta Priscilla, znajduje się niedaleko warsztatu zmarłego cieśli. Na miejscu wiedźmin znajduje Kazanie Zatroskanego 3, koksownik, ludzką krew, odciski stóp wskazujące na cofanie się oraz ślady wskazujące na to, że morderca przeskoczył bardzo wysoki mur. Nagle Biały Wilk zostaje zaatakowany przez mieszkańców zaułka, bo myśleli, że on jest oprawcą trubadurki. Geralt po rozmowie ze Świszczącą Zośką udaje się prosto do koronera.

Porozmawiaj z koronerem. Edytuj

Wiedźmin na polecenie koronera, otrzymane od strażnika udaje się prosto do kostnicy, aby dowiedzieć się, czego oczekuje. Hubert powie, że czekał na Białego Wilka z sekcją kolejnej ofiary, którą jest Joris Aquinus wykładowca teologii Akademii Oxenfurckiej. W truchle koroner znalazł pergamin z imieniem kolejnej ofiary, którą ma być Patrycja Vegelbud.

Idź do rezydencji Vegelbudów. Edytuj

geralt udaje się prosto do rezydencji Vegelbudów, aby ostrzec o planowanym morderstwie, na jedną z członkiń rodziny.

Podążaj za Ingrid do pokoju Patrycji. Edytuj

Wiedźmin mówi Ingrid Vegelbud – córce Patrycji, że jej matce grozi śmierć. Kobieta postanawia nie marnować czasu i od razu wyrusza do pokoju matki, aby sprawdzić, czy nic jej nie jest.

Ścigaj mordercę. Edytuj

Okazało się, że było już za późno i morderca właśnie uciekał drugimi drzwiami pokoju. Geralt natychmiast wyrusza w pościg za zabójcą, jednak zatrzymują go strażnicy rodziny Vegelbud, myśląc, że to wiedźmin jest zabójcą Patrycji.

Odnajdź Słodką Anneke w Kuternodze Katarzynie. Edytuj

Przy ciele Patrycji, wiedźmin znalazł kolejny list z imieniem i miejscem, gdzie przebywa ofiara, którą jest Słodka Anneke z Kuternogi Katarzyny.

Wejdź do pokoju Słodkiej Anneke. Edytuj

Biały Wilk wchodzi do pokoju Słodkiej Anneke i widzi tam Nataniela, który ją torturuje, wiedźmin ma dwa wyjścia:

Jeśli wiedźmin zabije Nataniela

Zabij Nataniela Edytuj

Wiedźmin zabija Nataniela, myśląc, że to on jest sprawcą tajemniczych morderstw. Po jego zabiciu Geralt udaje się prosto do Jaskra.

Porozmawiaj z Jaskrem o stanie Priscilli. Edytuj

Biały Wilk udaje się do Jaskra, aby zapytać, jak ma się Priscilla, po krótkiej rozmowie następuje koniec zadania.

Jeśli wiedźmin porozmawia z Natanielem

Idź do magazynu w porcie. Edytuj

W przypadku rozmowy z Natanielem Geralt dowie się, że to nie kapłan Wiecznego Ognia jest mordercą, tylko koroner. Biały Wilk udaje się prosto do magazynu, gdzie powinien obecnie przebywać Hubert. W przypadku Słodkiej Anneke wiedźmin może:

  • zostawić ją
  • zabić Nataniela,
  • użyć znaku Aksji, aby ją zostawił.

Niezależnie od decyzji Geralt udaje się do magazynu, aby rozwiązać sprawę koronera.

Zabij wampira. Edytuj

Biały Wilk w magazynie pozna wszystkie motywy Huberta Rejka oraz okaże się, że jest on tak naprawdę wampirem wyższym. Po jego pokonaniu wiedźmin udaje się prosto do szpitala Wilmeriusza do Jaskra i Priscilli.

Porozmawiaj z Jaskrem o stanie Priscilli. Edytuj

Po rozmowie z trubadurem, o stanie Priscilli zadanie kończy się powodzeniem.