FANDOM


Ten artykuł dotyczy zadania. Inne znaczenia tego słowaŹródło – jedno z zadań głównych aktu III.

Zadanie rozpoczyna się automatycznie na początku aktu III w domu Triss Merigold w Wyzimie Handlowej. Jedną z wielu kwestii, jaką omówi czarodziejka z wiedźminem, będzie próba ustalenia źródła dziwnych, magicznych anomalii w Temerii. Geralt otrzyma od niej trzy czujki, które będzie musiał umieścić w trzech rzeźbach, przedstawiających głowy potwora, znajdujące się przy wejściu do kanałów w Wyzimie Klasztornej, zrujnowanej kapliczce w centrum cmentarzu i na zewnętrznej ścianie ratusza w Wyzimie Handlowej. Po rozmieszczeniu czujek trzeba o tym powiadomić Triss. Wówczas przyjdzie czas na bardziej obyczajową cześć misji: okazało się, że źródłem anomalii stało się dziecko imieniem Alvin, przebywający w szpitalu proroka Lebiody. Triss usiłowała go stamtąd wynieść, jednak przeszkodziła mu lokalna lekarka Shani. Wiedźmin będzie musiał udać się po niego osobiście. Po wejściu do Wyzimy Klasztornej zostanie zaczepiony przez Shani, która zacznie oskarżać się na Triss, uważając ją za niegodną opieki na Alvinie. Gdy Geralt znajdzie się w końcu w szpitalu, spotka Jaskra. Ten poinformuje go o dwóch zbirach, którzy wyprowadzili z przyczółka jakiegoś chłopaka, a następnie o tym, jak śledził porywaczy do ich kryjówki niedaleko zaułka w dzielnicy nieludzi. Po wdarciu się do niej wiedźmin rozpocznie walkę ze złoczyńcami Salamandry, po czym, słysząc nadciągające posiłki, przykaże Jaskrowi dostarczenie chłopaka do jednej z kobiet.

Wówczas gracz będzie musiał podjąć decyzję, która zaważy na losach wiedźmina w dalszych momentach gry - czy oddać dziecko Triss lub Shani.

Po zabiciu łotrów Salamander wiedźmin "melduje się" w domu jednej z nich, gdzie będzie czekał także Alvin. Uradowana kobieta zapragnie, aby ten powiadomił o tym jej rywalkę. Odrzucona dama będzie od tego momentu "witać" Geralta słowami pełnymi pogardy. 

W akcie IV w zadaniu Alvin gracz będzie musiał uratować chłopca przed zjadarką (wybór Shani) lub upiorem hazardzisty (wybór Triss). W epilogu jedna z wybranych kobiet będzie towarzyszyć wiedźminowi w lodowej Wyzimie Jakuba de Aldersberga do przedostatniej bitwy.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.