FANDOMBardzo cenny róg – zadanie poboczne, występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt odzyskuje skradziony róg.

Wiedźmin po zapoznaniu się z ogłoszeniem zawieszonym w Porcie w Holmstein dowiaduje się o złodziejach, którzy skradli cenny róg. Biały Wilk postanawia ich odszukać.

Wpis w dzienniku

Holger Czarna Ręka zagrabił wiele cennych dóbr w trakcie łupieżczych wypraw. Mało co cenił jednak tak bardzo, jak ozdobny róg, który odziedziczył po przodkach. Musieli o tym wiedzieć wygnani przez niego wojownicy — bowiem to właśnie ten róg ukradli, chcąc zemścić się na Holgerze. Jarl klanu Dimun kazał rozpuścić wici, że śmiałka, który odnajdzie zgubę, czeka nagroda. Geralt, który na śledzeniu znał się jak mało kto, postanowił przyjrzeć się sprawie.

Wiedźminowi udało się odzyskać skradziony róg, po czym zwrócił go wysłannikowi Holgera w Holmstein. Choć ów wojownik zasmucił się, gdy Geralt powiedział mu jaki los spotkał złodziei, wypłacił obiecaną nagrodę co do grosza.
Jaskier

Przebieg zadania

Odnajdź złodziei i odzyskaj skradziony róg.

Geralt udaje się do obozu złodziei znajdującego się na południe od latarni Eldberg.

Znajdź skradziony róg.

Wiedźmin znajduje rzezimieszków i rozprawia się z nimi. Po pokonaniu bandytów Biały Wilk przystępuje do przeszukiwań zwłok, w celu znalezienia rogu z ogłoszenia.

Przynieś skradziony róg Mathiosowi.

Geralt w końcu odnajduje róg i udaje się wraz z nim do zleceniodawcy Mathiosa, który przebywa w Holmstein.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.