FANDOM


Bardzo cenny róg – zadanie poboczne występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt odzyskuje skradziony róg.

Wiedźmin, po zapoznaniu się z ogłoszeniem zawieszonym w porcie w Holmstein, dowiaduje się o złodziejach, którzy skradli cenny róg. Postanawia ich odszukać.

Wpis w dzienniku Edytuj

Holger Czarna Ręka zagrabił wiele cennych dóbr w trakcie łupieżczych wypraw. Mało co cenił jednak tak bardzo, jak ozdobny róg, który odziedziczył po przodkach. Musieli o tym wiedzieć wygnani przez niego wojownicy — bowiem to właśnie ten róg ukradli, chcąc zemścić się na Holgerze. Jarl klanu Dimun kazał rozpuścić wici, że śmiałka, który odnajdzie zgubę, czeka nagroda. Geralt, który na śledzeniu znał się jak mało kto, postanowił przyjrzeć się sprawie.

Wiedźminowi udało się odzyskać skradziony róg, po czym zwrócił go wysłannikowi Holgera w Holmstein. Choć ów wojownik zasmucił się, gdy Geralt powiedział mu jaki los spotkał złodziei, wypłacił obiecaną nagrodę co do grosza.
Jaskier

Przebieg zadania Edytuj

Odnajdź złodziei i odzyskaj skradziony róg. Edytuj

Geralt udaje się do obozu złodziei znajdującego się na południe od latarni Eldberg.

Znajdź skradziony róg. Edytuj

Wiedźmin znajduje rzezimieszków i rozprawia się z nimi. Po pokonaniu bandytów przeszukuje ich zwłoki w celu znalezienia rogu z ogłoszenia.

Przynieś skradziony róg Mathiosowi. Edytuj

Geralt w końcu odnajduje róg i udaje się wraz z nim do zleceniodawcy, Mathiosa, który przebywa w Holmstein. Po zwróceniu przedmiotu Skelligijczykowi zadanie kończy się sukcesem.