FANDOMBastion – zadanie poboczne, występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt bada opuszczony bastion nieopodal Kaer Morhen.

Wiedźmin postanawia bliżej przyjrzeć się opuszczonemu bastionowi nieopodal Warowni Starego Morza.

Wpis w dzienniku

Uwagę Geralta przyciągnął dawny bastion obserwacyjny, ulokowany na przeciwległym do Kaer Morhen górskim zboczu. Choć twierdza była tam odkąd sięgał pamięcią, tym razem postanowił przyjrzeć jej się bliżej. W środku zastał całe stada upiorów, zaś sam bastion był w o wiele gorszym stanie niż Geralt zapamiętał.

Ślady, na które Geralt natrafił, przeszukując twierdzę, wskazywały, że jest ona zdominowana obecnością dawnego wiedźmińskiego adepta. Chłopiec trenował niegdyś w Kaer Morhen, by stać się wiedźminem, lecz jego marzenia pokrzyżowała rozjuszona tłuszcza, która napadła na Warownię Starego Morza.

Geralt odnalazł kości nieszczęśnika i pochował je, zostawiwszy mu dwa miecze: srebrny i stalowy. Miał nadzieję, że to przywróci spokój jego duszy i staremu bastionowi.
Jaskier

Przebieg zadania

Zbadaj stary bastion nieopodal Kaer Morhen korzystając z wiedźmińskich zmysłów.

Geralt postanawia bliżej przyjrzeć się staremu bastionowi, znajdującemu się nieopodal Kaer Morhen.

Zabij upiory straszące w starym bastionie.

Wewnątrz twierdzy Biały Wilk natrafił na kilka upiorów, po których pokonaniu postanowił zbadać rejon za pomocą kaganka Keiry.

Użyj kaganka Keiry, żeby zbadać stary bastion.

Wiedźmin za pomocą kaganka czarodziejki znalazł trzy miejsca skondensowanej energii, jedno na głównym dziedzińcu, a dwa pozostałe na wyższym poziomie, na który dostał się za pomocą schodów.

Przeszukaj teren bastionu za pomocą wiedźmińskich zmysłów by odnaleźć kości chłopca.

Skondensowane miejsca mocy przedstawiały historię chłopca, który zmarł tutaj podczas ataku i nie został pochowany. Wiedźmin odnalazł kości chłopca na murach twierdzy pod wieżą.

Podnieść kości chłopca. Pochowaj kości chłopca.

Biały Wilk, biorąc zwłoki chłopca, został ponownie zaatakowany przez kilka upiorów. Po ich pozbyciu się, wiedźmin znajduje odpowiednie miejsce pochówku co kończy zadanie.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.