FANDOM


Bastion – zadanie poboczne występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt bada opuszczony bastion nieopodal Kaer Morhen.

Wiedźmin postanawia bliżej przyjrzeć się opuszczonemu bastionowi nieopodal warowni po odkryciu, że jest nawiedzony.

Wpis w dzienniku Edytuj

Uwagę Geralta przyciągnął dawny bastion obserwacyjny, ulokowany na przeciwległym do Kaer Morhen górskim zboczu. Choć twierdza była tam odkąd sięgał pamięcią, tym razem postanowił przyjrzeć jej się bliżej. W środku zastał całe stada upiorów, zaś sam bastion był w o wiele gorszym stanie niż Geralt zapamiętał.

Ślady, na które Geralt natrafił, przeszukując twierdzę, wskazywały, że jest ona zdominowana obecnością dawnego wiedźmińskiego adepta. Chłopiec trenował niegdyś w Kaer Morhen, by stać się wiedźminem, lecz jego marzenia pokrzyżowała rozjuszona tłuszcza, która napadła na Warownię Starego Morza.

Geralt odnalazł kości nieszczęśnika i pochował je, zostawiwszy mu dwa miecze: srebrny i stalowy. Miał nadzieję, że to przywróci spokój jego duszy i staremu bastionowi.
Jaskier

Przebieg zadania Edytuj

Zbadaj stary bastion nieopodal Kaer Morhen korzystając z wiedźmińskich zmysłów. Edytuj

Geralt postanawia bliżej przyjrzeć się staremu bastionowi znajdującemu się nieopodal Kaer Morhen.

Zabij upiory straszące w starym bastionie. Edytuj

Wewnątrz twierdzy wiedźmin natrafia na kilka upiorów, przed którymi musi się bronić.

Użyj kaganka Keiry, żeby zbadać stary bastion. Edytuj

Aby poznać przyczynę pojawienia się upiorów, Geralt postanawia przeszukać bastion za pomocą kaganka od Keiry. Odnajduje trzy skupiska duchowej energii na dziedzińcu. Dzięki nim odkrywa, że po ruinach krąży duch jednego z chłopców szkolonych na wiedźminów, którzy zostali zamordowani podczas ataku motłochu na Kaer Morhen.

Przeszukaj teren bastionu za pomocą wiedźmińskich zmysłów, by odnaleźć kości chłopca. Edytuj

Biały Wilk przeszukuje twierdzę w celu odnalezienia ciała zabitego chłopca. Znajduje się ono w wieży, a przebite jest widłami.

Podnieść kości chłopca. Pochowaj kości chłopca. Edytuj

Po zabraniu kości chłopca na dziedzińcu bastionu ponownie pojawiają się upiory. Po pokonaniu ich Geralt chowa ciało dziecka w odpowiednim miejscu, a zadanie kończy się sukcesem.