FANDOM


Cenna przesyłka – zadanie poboczne występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt pomaga nieznajomemu mężczyźnie odzyskać cenną paczkę.

Wiedźmin, słysząc wołającego go mężczyznę, postanawia dopytać się, co się stało. Mężczyzna opowie historię, o tym, jak koń z wozem zjechali z drogi, w stronę bagien i poprosi o odzyskanie cennej skrzynki z towaru.

Wpis w dzienniku Edytuj

Podczas pobytu w Białym Sadzie, Geralt natknął się na zdesperowanego kupca. Nieszczęśnik jechał do obozu Nilfgaardczyków z cennym ładunkiem. Kiedy był już blisko celu, jego koń spłoszył się i zjechał z drogi wraz z wozem – prosto w mgliste bagna okalające zameczek, w którym stacjonował garnizon. Tam tchórzliwy zwierz dokonał żywota, ginąc z rąk jakiegoś plugawego monstrum, których na moczarach nigdy nie brakuje. Kupiec, co zrozumiałe, bał się zapuścić na bagna w poszukiwaniu towaru – zlecił więc to zadanie wiedźminowi, oferując niebagatelną nagrodę.

Prosta z pozoru historia okazała się nieco bardziej skomplikowana. Wiedźmin znalazł wóz – ale i ślady ataku, i to nie potwora, a człowieka. Wyglądało na to, że kupiec ukrywał coś przed Geraltem. Konfrontacja potwierdziła podejrzenia – kupiec zamiast rozwiać wątpliwości, wziął nogi za pas.

Jeżeli Geralt puści kupca wolno, ale zatrzyma dla siebie cenną skrzynkę
Okazało się, że kupiec nie był wcale kupcem, lecz temerskim partyzantem. Choć Geralt był sceptyczny wobec jego szans w starciu z Nilfgaardzkim okupantem, pozwolił mu odejść... Ale cenny ładunek zatrzymał dla siebie. Być może uznał, że wynagrodzenie oszustwa byłoby niewłaściwe – a może kierowała nim zwykła chciwość. Nie mnie go oceniać, Drogi Czytelniku.
Jaskier

Przebieg zadania Edytuj

Znajdź miejsce, w którym wóz zjechał z drogi Edytuj

Geralt idąc drogą, z której skręcił wóz, zauważa za pomocą wiedźmińskich zmysłów ślady wozu. Trop prowadzi prosto na bagna, gdzie udaje się wiedźmin.

Znajdź wóz Edytuj

Biały Wilk, udając się na bagna, podążając śladami pozostawionymi przez wóz, jest atakowany przez utopce. Po pokonaniu kilku grup utopców, trafia, do wozu, w który wbite są strzały

Poszukaj ataków, wokół wozu Edytuj

Biały Wilk zauważa, że wóz został zaatakowany. Przygląda się koniowi, w którego kierunku wystrzelono strzałę, a następnie kupcowi, leżącemu nieopodal wozu, który również został przeszyty strzałą.

Znajdź skrzynkę z cennym ładunkiem Edytuj

Wiedźmin za pomocą wiedźmińskich zmysłów szybko lokalizuje skrzynkę niedaleko wozu.

Zwróć cenny ładunek kupcowi Edytuj

Zabójca potworów wraca do kupca, z zamiarem oddania mu cennej przesyłki.

Dogoń kupca Edytuj

Kiedy Geralt, przekaże kupcowi informacje, jakie uzyskał, badając wóz, ten szybko wsiądzie na swojego konia i zacznie uciekać. Wiedźmin szybko wskakuje na Płotkę i wyrusza w pościg. Jeśli wiedźmin dogoni kupca, zanim ten dotrze do swoich temerskich kompanów, nie będzie musiał z nikim walczyć. Kupiec przedstawi się jako starszy szeregowy Jan Geermer, z temerskiego szóstego pułku, drugiej kompani, która po cichu walczy z Nilfgaardzkim najeźdźcą.

Pokonaj bandytów Edytuj

Jeśli Geralt nie dogoni kupca na czas, ten dotrze do swoich sprzymierzeńców. Wiedźmin będzie walczył z kilkoma przeciwnikami jednocześnie. Po pokonaniu bandytów kupiec wyjawia swoją tożsamość i Biały Wilk ma kilka opcji.

  • Oddać cenną przesyłkę kupcowi – 25 W3 SS Doświadczenie, 20 W3 SS Korona
  • Wydać Geermera Czarnym – 10 W3 SS Doświadczenie, 30 W3 SS Korona
  • Pozostawić kupca przy życiu i pozwolić odejść z przesyłką – 10 W3 SS Doświadczenie, 30 W3 SS Korona
  • Pozwolić odejść żołnierzowi, ale bez skrzynki – 10 W3 SS Doświadczenie, 50 W3 SS Korona, 5 sztuk jaskółczego ziela

Niezależnie od decyzji, Geralt otrzymuje nagrodę i zadanie ulega zakończeniu.