Fandom

Wiedźmińska Wiki

Zadanie:Czas żniw

3742strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.


Czas żniw - jedno z zadań głównych aktu III w grze komputerowej "Wiedźmin", rozpoczynające się u Vaski w wiosce ceglarzy w lesie na bagnach.

Przebieg Edytuj

Od czasów, gdy Geralt został ogłuszony w czasie walki na bagnach z Azarem Javedem, Salamandra założyła na bagnach swoją bazę. Jej przywódca Roland Bleinheim zaczął zagrażac jej mieszkańcom w celu zmuszenia ich do współpracy z przy wyrobie narkotyku fisstechu. Bandyci Salamandry porwali częśc ceglarzy i posłała ich do pracy przy zbieraniu dwugrotu, potrzebnego do produkcji tego środku odurzającego. Vaska prosi wiedźmina o ich uratowanie.

Grupy ceglarzy są trzy. Znajdują się one w jaskini na bagnach, przy starej porębie i koło zrujnowanej wieży. Każdej pilnuje nadzorca i jego pomocnicy. Po ich wybiciu i uwolnieniu wszystkich ceglarzy należy zgłosic się do Vaski, która z wdzięczności podaruje bohaterowi książkę "Hymny Szaleństwa i Rozpaczy", która dostarcza wpisu o Dagonie w bestiariuszu w dzienniku.

Uwagi Edytuj

  • "Czas żniw" może stac się zadaniem pobocznym, jeśli Geralt wykona zadanie "Dyplmatyka i łowy" sposobem drugim, polegającym na zabiciu Rolanda Bleinheima od razu w obozie Salamander na północnym wschodzie mapy. Wówczas zadanie "Czas żniw" nie będzie konieczne do wykonania, lecz Geralt straci okazję do zdobycia mnóstwa PD i zakończenia zadania "Zbłąkana owieczka".
  • Zadanie "Zbłąkana owieczka" będzie można wykonac właśnie w tym zadaniu, gdyż zaginiony chłopiec znajduje się w jaskini. Jeśli Geralt nie zagadnie go w grocie, to po zakończeniu zadania "Czas żniw" ta misja poboczna zakończy się niepowodzeniem.

Galeria Edytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki