FANDOM


Dama w opałach – zadanie poboczne występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt pomaga płaczącej kobiecie.

Wiedźmin, widząc płaczącą kobietę, postanawia poznać powód jej smutku. Kobieta opowiada Białemu Wilkowi, że jej narzeczony poszedł do lasu na łowy i nie wrócił.

Wpis w dzienniku Edytuj

Wędrując przez Velen Geralt spotkał płaczącą kobietę. Tłumaczyła, że jej narzeczony poszedł do lasu sprawdzić wnyki, ale nie wrócił. Obawiała się najgorszego. Wiedźmin uspokoił ją i obiecał sprawdzić, co stało się z jej ukochanym.

Wróciwszy z lasu, Geralt nie miał dobrych wiadomości. Dziewczyna od razu wyczytała z twarzy wiedźmina, że przeczucia jej nie myliły. Choć ręce miała drżące, a oczy pełne łez, nie zapomniała o zapłacie i dobrym słowie dla wiedźmina, który wywiązał się ze swojego zadania.
Jaskier

Przebieg zadania Edytuj

Znajdź zaginionego w lesie narzeczonego korzystając z wiedźmińskich zmysłów. Edytuj

Wiedźmin widząc płaczącą kobietę, postanawia zapytać co się dzieje. Niewiasta opowie, o tym, że jej narzeczony wyruszył do okolicznego lasu i nie wrócił. Geralt za pomocą wiedźmińskich zmysłów lokalizuje ślady, mężczyzny, które doprowadzają go do zwłok. Przy zwłokach grasuje kilka dzikich psów, których Biały Wilk szybko się pozbywa. Po zbadaniu ciała wiedźmin wraca do kobiety.

Przekaż złe wieści narzeczonej. Edytuj

Geralt, wraca do niewiasty i przekazuje jej złe wieści dotyczące śmierci jej ukochanego. Biały Wilk ma dwie opcje otrzymania nagrody:

  • Przyjąć nagrodę w postaci pieniędzy i mniejszej ilości W3 SS Doświadczenie.
  • Nie przyjmować monet i zyskać więcej W3 SS Doświadczenie.