Fandom

Wiedźmińska Wiki

Zadanie:Eliksir dla Triss

3853strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij


Secondary quests.png

Eliksir dla Triss jest zadaniem pobocznym w prologu. Zadanie zaznajamia nas z kolejnym mechanizmem gry jaką jest alchemia. Jego ukończenie jest niezbędne do kontynuacji zadania Obrona Kaer Morhen. Rozpoczyna się po rozmowie z Vesemirem, po tym jak skorzystamy z odpoczynku. Naszym zadaniem jest sporządzenie lekarstwa dla Triss Merigold rannej podczas obrony twierdzy.

Przebieg zadania Edytuj

Uwaga! Ta sekcja zawiera szczegóły fabuły lub zakończenia utworu.

Ranna w ataku na twierdzę Triss Merigold potrzebuje naszej pomocy. W tym celu Vesemir wysyła nas do Lamberta, który opiekuje się czarodziejką. Znajdziemy go tuż przy wejściu do kuchni. Zagada do nas. Informuje nas, że musimy iść na pierwsze piętro twierdzy i znaleźć niezbędne składniki, abyśmy mogli wytworzyć lekarstwo. Są to: Biała Mewa znajdująca się w sali wieczornej oraz Calcium equum będący w zbrojowni. Ostrzega nas też przed maruderami, którzy kręcą się jeszcze po twierdzy. Idziemy na piętro (schody znajdują się w kuchni) i eliminujemy napotkanych tam bandytów. Udajemy się do wspomnianych lokacji i zabieramy ze skrzyń potrzebne nam składniki. W skrzyni razem z Calcium equum znajdziemy też książkę Przeraza. Warto ją przeczytać. Wracamy do Lamberta, który da nam recepturę lekarstwa i odeśle do Vesemira po kolejne składniki.

Zanim zapytamy Vesemira o składniki wręczy nam on ćwiekowaną skórzaną kurtkę oraz wiedźmiński miecz stalowy. Możemy go też wypytać o wiedźminów. Wspomni on o Berengarze co rozpocznie zadanie Tajemnica Berengara. Gdy zapytamy o kolejne składniki da nam jaskółcze ziele, a także powie jak oskórować przerazę. Otrzymujemy również zwój na eliksir z oka przerazy.  Musimy się teraz udać do truchła potwora i wydobyć z niego pazur przerazy. Możemy taż wydobyć oko przerazy pozwalające wytworzyć miksturę dającą nam dodatkowy brązowy talent.

Gdy już zgromadźmy wszystkie potrzebne składniki, idziemy do ogniska i wchodzimy w tryb medytacji. Tam przełączamy się w tryb alchemii. Na liście recept wybieramy lekarstwo dla Triss. Składniki powinny wybrać się automatycznie, nam pozostaje tylko zmieszać miksturę. Gdy nam się uda, zanosimy lekarstwo dla Triss do jej pokoju na pierwszym piętrze. Tam wręczamy jej eliksir jako podarunek. Triss dochodzi do siebie, zadanie wykonane. Możemy zakończyć u niej prolog lub rozejrzeć się po zamku.

UwagiEdytuj

  • Po dostarczeniu lekarstwa, odpowiednio kierując rozmową możemy nawiązać romans z Triss.
  • Mimo tego, że zadanie w dzienniku jest oznaczone jako poboczne, jego wykonanie jest niezbędne do ukończenia zadania Obrona Kaer Morhen.

Informacje z dziennika: fazyEdytuj

Eliksir dla Triss

Vesemir polecił mi przyrządzić eliksir dla rannej Triss. Dalszych wskazówek udzieli mi Lambert, który przebywa w głównej sali i zajmuje się nieprzytomną czarodziejką. Powinienem odnaleźć Lamberta w głównej sali Kaer Morhen i dowiedzieć się jak zrobić eliksir.

Nieproszeni goście

Lambert pomoże mi zrobić eliksir, ale najpierw muszę przynieść minerał z pokoju wieczornego i alkohol ze zbrojowni. Dodatkowo mam zabić wszystkich, których spotkam po drodze. Muszę przynieść minerał i alkohol, zabijając po drodze napotkanych bandytów.

Minerał

Znalazłem minerał, o którym mówił Lambert. Znalazłem minerał.

Alkohol

Znalazłem alkohol, o którym mówił Lambert. Znalazłem alkohol.

Bandyci

Zabiłem wszystkich bandytów, którzy zostali w Kaer Morhen. Można to chyba uznać za koniec ataku. Zabiłem już wszystkich bandytów.

Składniki

Zebrałem wszystkie składniki i zabiłem wszystkich bandytów. Teraz powinienem porozmawiać z Lambertem. Zrobiłem już wszystko, o co prosił mnie Lambert. Powinienem z nim porozmawiać.

Receptura

Lambert nauczył mnie receptury eliksiru dla Triss i polecił, żebym porozmawiał z Vesemirem. Muszę porozmawiać z Vesemirem.

Oprawianie 

Nauczyłem się oprawiania potworów. Vesemir powiedział, żebym wyszedł na dziedziniec i zabrał pazur przerazy. Mam iść na dziedziniec i wziąć pazur z ciała przerazy.

Alchemia

Mam wszystkie składniki potrzebne do zrobienia eliksiru. Powinienem rozpocząć medytacje i zrobić eliksir. Jeśli mi się nie uda, wiedźmini dadzą mi nowe składniki. Powinienem rozpocząć medytację i zrobić eliksir.

Do Triss

Udało się! W końcu mam eliksir. Powinienem zanieść go do komnaty Triss w wieży. Dostanę się tam przez jeden z pokoi na piętrze. Powinienem zanieść eliksir do pokoju Triss na piętrze.

Wdzięczność (jeżeli zdecydujemy się na romans)

Eliksir, który przygotowałem, szczęśliwie uleczył Triss. Cieszę się, że czarodziejka wyszła z tego cało. Mam wrażenie, że kiedyś była dla mnie z jakiś przyczyn ważna... Udało mi się uleczyć Triss. Cała ta sytuacja przywołała cienie utraconych wspomnień.

Zemsta (jeżeli zdecydujemy się od razu zakończyć prolog u Triss)

Bandyci, którzy napadli na Kaer Morhen, wykrzykiwali słowo "Salamandra" - prawdopodobnie nazwę organizacji, z którą są związani. Nie pozwolę, żeby atak na wiedźminów uszedł Salamandrze na sucho. Sam jestem wiedźminem i zamierzam pomścić śmierć Leo oraz odzyskać skradzione sekrety Kaer Morhen. Zamierzam pomścić śmierć Leo i ukarać bandytów nazywających się Salamandrami, którzy ukradli wiedźmińskie sekrety.

GaleriaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki