FANDOM


Fałszywe papiery – zadanie poboczne, występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt próbuje zorganizować sobie fałszywy glejt, dzięki któremu będzie mógł przejść przez Pontar.

Wiedźmin, słysząc wołającego go handlarza, postanawia podejść i zapytać się, o co chodzi. Mężczyzna opowiada Białemu Wilkowi, że ma dla niego glejt, który pozwoli mu przejść przez posterunek postawiony na rzece Pontar.

Wpis w dzienniku Edytuj

Podczas wojny między Królestwami Północy a Nilfgaardem, granica na Pontarze była zamknięta. Ktokolwiek chciał się przedostać przez posterunki graniczne, musiał okazać glejt wystawiony przez redański sztab. Albo fałszywkę. Sprzedawaną przez pewnego obrotnego redańczyka niedaleko przeprawy przez rzekę.

Fałszywe papiery okazały się nie gorsze od prawdziwego glejtu i wyposażony w nie Geralt mógł swobodnie podróżować przez granicę.
Jaskier

Przebieg zadania Edytuj

Geralt może kupić od handlarza glejt za 100 [[{{W3 SS Koronaa}} novigradzka|W3 SS Korona]] albo (jeśli użyje znaku Aksji) 50 W3 SS Korona. Wiedźmin może jeszcze wyświadczyć mężczyźnie przysługę.

Sprawdź, czego potrzebuje szwagier sprzedawcy fałszywych glejtów. Edytuj

Kupiec wysyła Białego Wilka do swojego szwagra, aby ten pomógł mu w ochronie przed zgnilcami i ghulami. (zadanie Hieny cmentarne).

Wróć do sprzedawcy po glejt. Edytuj

Po wykonaniu zlecenia od szwagra Geralt udaje się do kupca, aby ten wręczył mu jego zapracowany glejt.