FANDOMFałszywe papiery – zadanie poboczne, występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt próbuje zorganizować sobie fałszywy glejt, dzięki któremu będzie mógł przejść przez Pontar.

Wiedźmin, słysząc wołającego go handlarza, postanawia podejść i zapytać się, o co chodzi. Mężczyzna opowiada Białemu Wilkowi, że ma dla niego glejt, żeby mógł przejść przez posterunek postawiony na rzece Pontar.

Wpis w dzienniku

Podczas wojny między Królestwami Północy a Nilfgaardem, granica na Pontarze była zamknięta. Ktokolwiek chciał się przedostać przez posterunki graniczne, musiał okazać glejt wystawiony przez redański sztab. Albo fałszywkę. Sprzedawaną przez pewnego obrotnego redańczyka niedaleko przeprawy przez rzekę.

Fałszywe papiery okazały się nie gorsze od prawdziwego glejtu i wyposażony w nie Geralt mógł swobodnie podróżować przez granicę.
Jaskier

Przebieg zadania

Geralt może kupić od handlarza glejt za 100 Koron albo jeśli użyje znaku Aksji, to cena spadnie do 50 Koron. Wiedźmin może jeszcze wyświadczyć mężczyźnie przysługę.

Sprawdź czego potrzebuje szwagier sprzedawcy fałszywych glejtów.

Kupiec wysyła Białego Wilka, do swojego szwagra, aby ten pomógł mu w ochronie przed zgnilcami i ghulami. (Zadanie – Hieny cmentarne).

Wróć do sprzedawcy po glejt.

Po wykonaniu zlecenia od szwagra Geralt udaje się do kupca, aby ten wręczył mu jego zapracowany glejt.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.