FANDOM


Secondary questsTrophy hook 2

Król krypty to zadanie poboczne w grze komputerowej Wiedźmin polegającym na zabiciu alghula Ozzrela. Jest też to jedno z dziesięciu zadań polegających na odnalezieniu niebezpiecznego potwora i dostarczeniu trofeum z niego.

Przebieg zadania

Trophy Ozzrel

Uwaga! Ta sekcja zawiera szczegóły fabuły lub zakończenia utworu. Od Wielkiego Łowczego dowiemy się, że stwór z krypty zagraża mieszkańcom Podgrodzia. Potwór znajduje się w krypcie jednak w początkowej fazie rozdziału dostęp do krypty jest niemożliwy, gdyż nie mamy do niej klucza. Klucz zdobędziemy od Mikula, wykonując dla niego zadanie Pogrzebane wspomnienia. Niestety odnoga prowadząca do alghula jest zawalona. Nie pozostaje nam nic innego jak kontynuować zadanie od Mikula. Gdy już wykonamy dla niego zadanie, Mikul oznajmi nam, że jego ziomkowie udali się do krypty w poszukiwaniu skarbów. Oznacza to, że pozbyli się oni stojącej nam wcześniej na przeszkodzie ściany. Możemy teraz bez problemu udać na koniec odnogi gdzie znajduje się Ozzrel. Dostęp do pomieszczenia w którym się znajduje, blokuje mur, ale tą przeszkodę usuwamy Znakiem Aard.

Walka z Ozzrelem jest wymagająca, lepiej się przed nią odpowiednio przygotować eliksirami. Z algulem należy walczyć stylem silnym. Po jego pokonaniu, bierzemy z jego ciała trofeum, które przynosimy Wielkiemu Łowczemu Królewskiemu, za które dostajemy nagrodę w postaci 200 Items Oren.

Uwagi

  • Znak Aard jest nieskuteczny przeciwko Ozzrelowi. Jest on odporny na powalenie oraz ogłuszenie.
  • Eliksir JaskółkaOlej Przeciw Trupojadom, a zwłaszcza Eliksir Wierzba mogą okazać się bardzo pomocne.
  • Nie potrzebujesz wpisu o alghulach w bestiariuszu, a wziąć trofeum z ciała.
  • Dobrą taktyką do walki z Ozzrelem jest: uderz i odskocz. Przy odskoku warto zaatakować alghula Znakiem Igni. Przy tej taktyce pomocny jest Eliksir Puszczyk.
  • Pamiętaj, że możesz mieć tylko jedno trofeum przy sobie. Jeżeli znajdziesz i zabijesz drugiego niebezpiecznego potwora w rozdziale, a będziesz już miał przy sobie trofeum, nie będziesz mógł wziąć drugiego ze sobą. Pozostanie ono w miejscu zabicia potwora, czekając na ciebie.

Informacje z dziennika: fazy

Król krypty

Zabiłem potwora, który żył w krypcie. Powinienem zgłosić się do Wielkiego Łowczego po nagrodę.
Muszę zanieść trofeum do Wielkiego Łowczego i odebrać nagrodę.

Trofeum

Oddałem trofeum Łowczemu i dostałem nagrodę.
Oddałem trofeum Łowczemu i dostałem nagrodę.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.