FANDOM


Królewska Krew - zadanie główne w II akcie gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, w ścieżce Iorwetha.

Opis przejścia Edytuj

Zadanie to rozpoczyna się tuż po wykonaniu zadania Narada wojenna. Od razu po naradzie możemy pójść do Stennisa i powiedzieć mu, czego chcemy, ten jednak każe iść do diabła. Okazja do zdobycia składniku do antidotum dla Saskii nadarzy się, kiedy dostarczymy Filippie Eilhart chustę Triss (Zadanie:Gdzie jest Triss Merigold?). Rozmowę z czarodziejką przerwie szlachcic mówiący o pogłoskach, że książę Stennis jest zamieszany w otrucie Dziewicy z Aedirn.

Udajemy się do Kasztelu Trzech Ojców. Tam Jaskier i Zoltan wyjaśniają całą sytuację: chłopi zamierzają zabić księcia-truciciela, szlachta natomiast go broni. Mamy za zadanie przeprowadzić trzy rozmowy z chłopami, krasnoludami i szlachtą. Możemy również porozmawiać z księciem Stennisem, jeśli użyjemy Znaku Axii na strażnikach oraz z człowiekiem, który rozpowszechnił te plotki i krasnoludem Thorakiem, który robił kielich dla Saskii.

Po odbyciu rozmów chłopi żądają od nas werdyktu. Potoczy się w zależności od tego, z kim porozmawialiśmy. W jednym momencie wychodzi Stennis i przemawia do wszystkich, że jest niewinny i nikt nie powinien go sądzić. Musimy zdecydować, a nie mamy dowodu na winę księcia. Są dwa wyjścia:

1) Możemy pozwolić chłopom na zabicie Stennisa. Zdobędziemy w ten sposób królewską krew, lecz Aedirn straci następcę tronu.

2) Możemy też uznać, że samosąd jest złym pomysłem i czekać na decyzję Saskii, kiedy wyzdrowieje. Stennis zostanie później koronowany na króla Aedirn, lecz królewską krew trzeba zdobyć od Henselta.

W zależności od decyzji będzie miało to wpływ na fabułę zadania Gdzie jest Triss Merigold?. Zadanie można uznać za zakończone.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki