Fandom

Wiedźmińska Wiki

Zadanie:Królewska Krew

3732strony na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Królewska Krew - zadanie główne w II akcie gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, w ścieżce Iorwetha.

Opis przejścia Edytuj

Zadanie to rozpoczyna się tuż po wykonaniu zadania Narada wojenna. Od razu po naradzie możemy pójść do Stennisa i powiedzieć mu, czego chcemy, ten jednak każe iść do diabła. Okazja do zdobycia składniku do antidotum dla Saskii nadarzy się, kiedy dostarczymy Filippie Eilhart chustę Triss (Zadanie:Gdzie jest Triss Merigold?). Rozmowę z czarodziejką przerwie szlachcic mówiący o pogłoskach, że książę Stennis jest zamieszany w otrucie Dziewicy z Aedirn.

Udajemy się do Kasztelu Trzech Ojców. Tam Jaskier i Zoltan wyjaśniają całą sytuację: chłopi zamierzają zabić księcia-truciciela, szlachta natomiast go broni. Mamy za zadanie przeprowadzić trzy rozmowy z chłopami, krasnoludami i szlachtą. Możemy również porozmawiać z księciem Stennisem, jeśli użyjemy Znaku Axii na strażnikach oraz z człowiekiem, który rozpowszechnił te plotki i krasnoludem Thorakiem, który robił kielich dla Saskii.

Po odbyciu rozmów chłopi żądają od nas werdyktu. Potoczy się w zależności od tego, z kim porozmawialiśmy. W jednym momencie wychodzi Stennis i przemawia do wszystkich, że jest niewinny i nikt nie powinien go sądzić. Musimy zdecydować, a nie mamy dowodu na winę księcia. Są dwa wyjścia:

1) Możemy pozwolić chłopom na zabicie Stennisa. Zdobędziemy w ten sposób królewską krew, lecz Aedirn straci następcę tronu.

2) Możemy też uznać, że samosąd jest złym pomysłem i czekać na decyzję Saskii, kiedy wyzdrowieje. Stennis zostanie później koronowany na króla Aedirn, lecz królewską krew trzeba zdobyć od Henselta.

W zależności od decyzji będzie miało to wpływ na fabułę zadania Gdzie jest Triss Merigold?. Zadanie można uznać za zakończone.

Więcej w Fandom

Losowa wiki