FANDOM


Poszukiwania dzieci Foltesta trwają dalej. List, który otrzymałeś od Brygidy, potwierdza wydanie rozkazu o zmianie trasy konwoju przez barona Kimbolta, wskutek czego doszło do napadu i porwania Anais oraz śmierci Bussy'ego. O całej sprawie powinieneś porozmawiać z samym zainteresowanym, którego znajdziesz w temerskim kwartale Loc Muinne.

Kimbolt, rzecz jasna, stwierdzi że list został sfałszowany. W trakcie rozmowy dowiesz się, że oficjalna korespondencja jest prowadzona na papierze, który po zwilżeniu aktywatorem zabarwia papier na niebiesko. Rozwiązania są dwa: albo zaniesiesz dokument do skryby Kimbolta, który sprawdzi jego autentyczność, albo oddasz go od razu na ręce konetabla Natalisa.


  • W pierwszym przypadku musisz odszukać skrybę. Mężczyzna okaże się jednak zbyt pijany, by w czymkolwiek ci pomóc, dlatego będziesz sobie musiał radzić sam. Podejdź do stołu skryby i rozpocznij testy - najlepiej na czystym papierze, żeby przypadkiem nie zniszczyć jedynego dowodu. Jeśli nie masz ochoty na własnoręczne testy, postępuj wedle następującej instrukcji: wsyp do kolby palony kamień wapienny, wlej do kolby wodę, wsyp do kolby odchody kormorana, a na koniec podgrzewaj kolbę, odprowadzaj gaz i zalej go wodą. Papier zabarwi się na pomarańczowo, co oznacza, że list został faktycznie sfałszowany. Porozmawiaj ponownie z Kimboltem, by poznać listę potencjalnych fałszerzy. Najwyraźniej należy szukać ich wśród temerskiej arystokracji, a wniosek ten zapoczątkuje nowe zadanie pt. Posłaniec. Niedługo później dostaniesz również powiązaną z nim misję pt. Pacta sunt servanda.
  • W przypadku, gdy nie zbadasz autentyczności listu, tylko od razu zaniesiesz go do konetabla Natalisa, zadanie zostanie natychmiast zakończone, a ty otrzymasz 250 PD nagrody. Nie będziesz mógł również wykonać wymienionych wyżej zadań, dlatego jest to niezbyt opłacalne rozwiązanie.

Wykonując jedną z wymienionych wyżej misji, a najlepiej obie, dowiesz się sporo o dążeniach hrabiów Kimbolta i Maravela do przejęcia tronu po Folteście. Z zebranymi informacjami udaj się do konetabla Natalisa. Interrex stwierdzi, ze powinien oskarżyć o zdradę każdego z nich, jednakże nie jest w stanie wystąpić jednocześnie przeciwko obu magnatom, którzy posiadają liczne poczty. W związku z tym ramię sprawiedliwości dosięgnie jedynie hrabeigo Maravela...

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki