FANDOM


Magiczny kaganek – zadanie poboczne występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt pomaga znajomej czarodziejce Keirze Metz odnaleźć magiczny kaganek, który obiecał jej tajemniczy elf.

Wiedźmin po wyjściu wraz z czarodziejką z laboratorium elfiego maga zostanie poproszony przez Keirę o pomoc w odnalezieniu kaganka, który obiecał jej tajemniczy elf. Biały Wilk oferuje swoją pomoc i podąża za kobietą.

Wpis w dzienniku Edytuj

Keira Metz pomogła Geraltowi w poszukiwaniach Ciri, więc wiedźmin postanowił się jej odwdzięczyć. Czarodziejka poszukiwała magicznego kaganka, który obiecał jej tajemniczy elf. Ponieważ przedmiot nie leżał nigdzie na widoku, należało przypuszczać, że został schowany w ukrytej części podziemi.

Przeczucie nie myliło wiedźmina. Keira Metz dostała kaganek, którego poszukiwała i bohaterowie mogli wydostać się na powierzchnię. Wspólna wyprawa sprawiła, że między wiedźminem i czarodziejką zawiązała się nić sympatii. Keira poprosiła więc Geralta, by ten odwiedził ją w jej samotnej chacie na uboczu.
Jaskier

Przebieg zadania Edytuj

Podążaj za Keirą Metz. Edytuj

Geralt, podążając za czarodziejką, dotrze do komnaty z zamkniętymi drzwiami i czterema posągami.

Przeszukaj pomieszczenie za pomocą wiedźmińskich zmysłów. Edytuj

Na wrotach wiedźmin zauważa inskrypcję. Tłumaczy ją Keira, dzięki czemu wiedzą, że należy rozpalić płomienie na posągach we właściwej kolejności.

Zapal ognie we właściwej kolejności. Edytuj

Biały Wilk dzięki znajomości inskrypcji, szybko odgaduje, w jakiej kolejności należy zapalić płomienie. Jeżeli wiedźmin się pomylił, wszystkie płomienie gasły i był atakowany przez upiory. Geralt rozpala ognie w kolejności pierwszy posąg na prawo od wrót, pierwszy posąg na lewo od wrót, drugi posąg na prawo od wrót, drugi posąg na lewo od wrót.

Odszukaj magiczny kaganek w laboratorium. Edytuj

Po otwarciu wrót Keira natychmiast odnajduje poszukiwany przedmiot.

Znajdź wyjście z podziemi. Edytuj

Geralt i czarodziejka wraz z magicznym kagankiem udają się w stronę wyjścia z laboratorium tajemniczego elfa. Na końcu jaskini jest iluzja, którą rozprasza wiedźmin przy pomocy oka nehaleni. Po wyjściu z groty Keira proponuje Białemu Wilkowi ponowne odwiedzenie, jej chatki na uboczu.