FANDOM
Mistrz areny – zadanie poboczne, występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt pozbywa się złośliwego ducha z areny na wyspie Spikeroog.

Wiedźmin zostaje zaczepiony przez dwóch wojowników, że na arenie we wsi Hov na wyspie Spikeroog jest duch, który uniemożliwia normalne odbywanie się walk.

Wpis w dzienniku

Jak wieść niesie, wojownicy ze Spikeroog od dziada pradziada udowadniali swoje umiejętności na arenie położonej przy klifach na północnym wschodzie wyspy. Niestety, jakiś czas temu doszło tam do przykrego wydarzenia, wskutek którego arenę zaczął nawiedzać duch pokonanego wojownika. Geralt zobowiązał się odesłać upiora w zaświaty.

Pokonanie Lilie Pechowca i wymagało sporo sprytu, ale Geralt poradził sobie z tym zadaniem. Wdzięczni amatorzy walk na arenie obiecali mu pokaźną nagrodę, gdy tylko walki na arenie zostaną wznowione.

Wojownicy wywiązali się z umowy i wypłacili Geraltowi nagrodę. I bardzo dobrze, bo w pełni na nią zasłużył.
Jaskier

Przebieg zadania

Porozmawiaj z mieszkańcami wsi o problemie związanym z areną.

Geralt, słysząc opowieści mieszkańców wsi o duchu z areny, postanawia bliżej przyjrzeć się sprawie.

Znajdź sposób, żeby odesłać Ulle do zaświatów.

Wiedźmin udaje się na arenę, żeby pokonać ducha. Jednak na następny dzień ten powraca. Geralt poznaje historię Ulle od bukmachera. Biały Wilk ponownie udaje się na arenę, jednak tym razem daje wygrać duchowi, dzięki czemu może odejść w spokoju.

Wróć do wojowników.

Wiedźmin wraca do wojowników z dobrymi wieściami. Mężczyźni nie mają czym zapłacić, ponieważ nie odbywały się ostatnio walki i nie mieli jak zarobić. Mówią Geraltowi, aby poczekał jakiś czas i dostanie swoją nagrodę.

Wróć później na arenę na Spikeroog, żeby odebrać swój procent od wygranych.

Geralt po kilku dniach ponownie udaje się do wojowników, którzy wypłacają mu należną nagrodę.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.