FANDOM


Na kacu – zadanie poboczne zaczynające się w I akcie drugiej części gry.

Opis Edytuj

Geralt odwiedza swoich znajomych z temerskich oddziałów specjalnych i okazuje się, że akurat biesiadują. Jeśli przyjmie ich zaproszenie i dołączy do nich, Ves zaproponuje mu pojedynek w rzucaniu nożami. Zabawę przerywa pojawienie się dwóch chłopów oskarżających oddział Roche'a o zbezczeszczenie pomnika Vejopatisa. Jeśli Geralt nie zdoła uspokoić Vernona, dochodzi do bójki między wiedźminem i komandosem. Ves próbuje pogodzić obu mężczyzn, jednak Roche się obraża. Dziewczyna przybliża Geraltowi historię Vernona i zaprasza na piwo.

Po kolejnym kuflu złotego trunku jeden z żołnierzy proponuje Białemu Wilkowi siłowanie się na rękę, jeśli wygra, zdobędzie jego oręż - miecz z Creyden. Po kilku kolejnych kuflach, słuchając opowieści niebieskich pasów "urywa nam się film".

Geralta budzi gdzieś nad brzegiem rzeki pewien chłop. Mówi, że jeszcze takiego widowiska na oczy nie widział. Jeśli wiedźmin przekupi lub zastraszy wieśniaka, skieruje go do miejscowej burdelmamy. Geralt udaje się więc do zamtuza i spotyka Garwenę, która za drobną opłatą opowie mu jak po pijaku w towarzystwie kolegów dosiadł jej dziewczynek i kazał się zawieść do portu, o szczegóły radzi wypytać Ves, znajdującą się w siedzibie pasów we Flotsam.

Jedyna kobieta w oddziale specjalnym, zagadnięta o wczorajsze wydarzenia, opowie wiedźminowi, jak wraz z jej kolegami próbował przepłynąć rzekę na kurtyzanach. Wyjaśni także, skąd na jego ciele wziął się niebieski tatuaż - taki sam jak ma reszta oddziału Roche'a. Po krótkiej opowieści Ves daje Geraltowi klucz do skrzyni, w której znajdują się jego rzeczy.

Geraltowi po libacji zostaje tatuaż. By go usunąć należy udać się do przesiadującej w karczmie Triss Merigold (lub innych czarodziejów w kolejnych aktów). Ci zgodzą się na usunięcie tatuażu i wskażą potrzebne składniki (biały mirt, zielona pleśń, wilczy aloes), w które można zaopatrzyć się w I akcie u miejscowej zielarki - Aneżki, mieszkającej na uboczu w Bindudze.

Galeria Edytuj