FANDOM


Nabiał i ciemne siły – zadanie poboczne występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt bada zniszczoną rezydencję czarodzieja Aeramasa.

Wiedźmin, przebywając w Novigradzie zajrzał do sklepu pewnego kupca, który twierdził, że ma magiczne przedmioty czarodzieja Aeramasa, dzięki którym można zbadać ukryte zakamarki zrujnowanej posiadłości maga. Biały Wilk kupuje figurkę jaszczurki i udaje się na wschód od Oxenfurtu, gdzie znajduje się zniszczony budynek.

Wpis w dzienniku Edytuj

Od pewnego kupca w Novigradzie Geralt dowiedział się o czarodzieju Aeramasie. Biedaka spotkał straszliwy los —jak wielu innych czarodziejów został spalony na stosie. Pozostawił po sobie wiejską rezydencję, która mogła kryć wiele zagadek i cennych przedmiotów...

Po zbadaniu siedziby Aeramasa okazało, że był on entuzjastą tyromancji czyli wróżenia z sera. Jest to bardzo rzadka — na szczęście — specjalizacja wśród czarodziejów , zajmują się nią zwykle ci, którym nie zależy na życiu towarzyskim. Krótko mówiąc — sery cuchnęły. Straszliwie. Nic dziwnego, że domostwo Aeramasa nie zostało splądrowane.

Geralt dokładnie przeszukał opuszczoną posiadłość. Wśród ruin i wielu nieprzydatnych drobiazgów, odkrył prawdziwe skarby, które Aeramas skrzętnie ukrył przed światem i na straży których stały zabójcze serowe pułapki. Tyromanci nie są z reguły sympatycznymi ludźmi, ale Aeramas pewnie by się ucieszył, wiedząc, że jego skarby trafiły w dobre, wiedźmińskie ręce.
Jaskier

Przebieg zadania Edytuj

Przeszukaj rezydencją Aeramasa używając wiedźmińskich zmysłów. Edytuj

Geralt udaje się do zrujnowanej rezydencji czarodzieja Aeramasa. Wewnątrz zniszczonego budynku, wiedźmin kieruje swe kroki na wyższe piętro, gdzie znajduje zapiski maga. Na parterze zauważa magiczny krąg, który jest portalem.

Użyj artefaktów Aeramasa, żeby aktywować portal. Edytuj

Biały Wilk za pomocą zakupionej w Novigradzie figurki jaszczurki aktywuje portal.

Użyj portalu w rezydenci Aeramasa. Edytuj

Wiedźmin kieruje swe kroki w stronę otwartego portalu, który przenosi go do lochów pod rezydencją.

Przeszukaj lochy Aeramasa. Edytuj

W podziemiach Geralt wyczuwa smród starego sera, co oznacza, że Aeramas był tyromantą – osobą, która wróży ze sposobu, w jaki ścina się ser.

Znajdź sposób na przejście komnaty tyromancji. Edytuj

Biały Wilk teleportował się do komnaty tyromancji, gdzie znajduje się mnóstwo starego sera. Wiedźmin przechodzi przez pomieszczenie, bez większych problemów, unikając tylko woni starego sera, przez którą mógłby się udusić.

Przedostań się przez zatopioną komnatę. Edytuj

Po przejściu komnaty tyormancji, wiedźmin za pomocą aktywowanego portalu, przenosi się do zatopionego pomieszczenia. Na końcu zalanej komnaty Biały Wilk znajduje kolejny portal, który teleportuje go do skarbu czarodzieja Aeramasa.

Dezaktywuj magiczną barierę i dostań się do skarbu Aeramasa. Edytuj

W komnacie Geralt zauważa magiczną barierę, która blokuje dostępu do skarbu czarodzieja. Wiedźmin dezaktywuje ochronę za pomocą kryształów, znajdujących się po przeciwnych stronach pomieszczenia. Biały Wilk używa na nich znak Igni, dzięki czemu klejnoty tracą swe właściwości i bariera znika. Pod kopułą zabójca potworów znajduje złoto oraz miecz Ementaler po zabraniu którego zadanie kończy się powodzeniem.