FANDOM


Niebezpieczna gra – zadanie poboczne występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt pomaga swojemu staremu przyjacielowi Zoltanowi.

Wiedźmin po wykluczeniu Juniora z wpływów na Novigradzki półświatek i uratowaniu Jaskra z rąk Mengego; Biały Wilk zobaczy przed Szałwią i Rozmarynem, że Zoltanowi grożą ludzie. Po ich odejściu Geralt postanawia wypytać krasnoluda, o co chodzi.

Wpis w dzienniku Edytuj

Zoltan Chivay nigdy nie miał szczęścia do interesów. Potwierdziło się to w momencie, gdy postanowił zdobyć i spieniężyć trzy cenne karty do gwinta. W owym czasie gwint wszedł w apogeum swojej popularności, kolekcjonerzy płacili za karty, jak za mokre zboże i wielu próbowało dojść do majątku w podobny sposób jak Zoltan.

Był też pewien człowiek, który miał już majątek i pragnął go powiększyć obracając kartami. Mówili na niego Diuk. Mówili też, że Diuk będzie następcą Skurwiela Juniora — być może jeszcze bardziej bezwzględnym niż poprzednik. I to właśnie Diuk stanął na drodze do fortuny Zoltana. Na szczęście krasnolud miał przyjaciela w osobie Geralta z Rivii, który postanowił osobiście zaangażować się w sprawą i zdobyć dla Zoltana trzy cenne karty, które krasnolud miał nadzieją spieniężyć.

Karty znajdowały się w posiadaniu Zeda — novigradzkiego pasera. Wiedźmin udał się do handlarza, by je odkupić, ale okazało się, że ludzie Diuka dotarli tam wcześniej. Krótka wymiana zdań zamieniała się w wymianę ciosów, z której zbiry wyszły na tarczy. Wśród malowniczo rozrzuconych trupów leżało również ciało Zeda, zabitego wcześniej przez morderców.

Zwycięstwo wiedźmina nie było jednak pełne. Udało mu Się co prawda zdobyć kartę z Isengrimem, ale dwie pozostałe Zed sprzedał Caesarowi Bilzenowi i niejakiemu Ravikowi. Nie zostało więc nic innego, jak odwiedzić obu nabywców i odzyskać karty dla Zoltana.
Jaskier

Przebieg zadania Edytuj

Zdobądź dla Zoltana karty z Fringillą Vigo, Isengrimem i Natalisem. Edytuj

Zoltan opowie, że popadł w długi, a ludzie, którzy mu grozili to byli ludzie Diuka – mężczyzny, który chce przejąć rewir po Juniorze – oraz jego poplecznicy. Krasnolud powie, że z dołka finansowego mogą, go wyciągnąć, rzadkie karty do Gwinta, które osiągają wysokie ceny na rynku.

Przedostań się do domu Zeda. Edytuj

Zoltan powie, że wszystkie karty powinien posiadać handlarz Zed, ale krasnolud nie dogaduje się z nim najlepiej, dlatego to wiedźmin musi się do niego udać. Geralt wyrusza do domu handlarza, puka do drzwi, jednak są one zamknięte. Wiedźmin zauważa nieopodal drabinę, po której się wspina i za pomocą rusztowania na budynkach dociera na piętro domu Zeda.

Przeszukaj dom Zeda korzystając z wiedźmińskich zmysłów. Edytuj

W mieszkaniu Biały Wilk znajduje ciało, po którego zbadaniu okazuje się, że to ciało Zeda. Wiedźmin udaje się na niższe piętro domu, gdzie przebywają mordercy handlarza.

Odszukaj księgą rachunkową Zeda korzystając z wiedźmińskich zmysłów. Edytuj

Wiedźmin, przeszukując mieszkanie, natrafia na księgę rachunkową handlarza, która znajdowała się pod schodami.

Znajdź kartę z Isengrimem. Edytuj

Geralt, przyglądając się bliżej zwłokom zbirów, natrafia na poszukiwaną kartę z Isengrimem oraz klucz otwierający drzwi mieszkania Zeda.

Zanieś kartę i księgę rachunkową Zeda do Zoltana. Edytuj

Biały Wilk wraz ze znalezionymi przedmiotami udaje się do Zoltana. Przyjaciele analizują księgę rachunkową Zeda, która naprowadza ich na kolejne osoby, które mogą mieć unikalne karty, a są to Caesar Bilzen i Ravik.

Odzyskaj od Ravika kartę z Janem Natalisem. Edytuj

Wiedźmin wyrusza do Ravika, który przebywa w karczmie Złotcisty Jesiotr. Okazało się, że bandyci Diuka byli szybsi od wiedźmina i już mają kartę. Biały Wilk może zagrać o nią w Gwinta, co ostatecznie doprowadzi do walki pomiędzy bandytami, a Geraltem.

Przeszukaj ciało i znajdź kartę z Janem Natalisem. Edytuj

Po zakończonej bijatyce wiedźmin zabiera poszukiwaną kartę z Janem Natalisem i udaje się pod dom Caesara Bilzena, pod którym, ma czekać Zoltan.

Spotkaj się z Zoltanem przed domem Caesara Bilzena. Edytuj

Geralt i Zoltan udali się pod dom Bilzena, aby odzyskać ostatnią poszukiwaną przez nich kartę. Starzy przyjaciele umawiają się przed budynkiem na plan, który wprowadzą w życie i dzięki czemu zdobędą kartę.

Przeszukaj piętro w domu Caesara Bilzena za pomocą wiedźmińskich zmysłów. Edytuj

Pomysł Zoltana polegał na zagadaniu Bilzena, a Geralt w międzyczasie wykrada kartę z domu. Za pomocą wiedźmińskich zmysłów Biały Wilk zauważa nóż przymocowany do blatu, który otwiera szufladę z trójkątnym kluczem. Wiedźmin wsadza go w dziurkę naprzeciwko obrazu. Za pomocą klucza otwiera się tajne przejście. W sekretnym pomieszczeniu Geralt znajduje jadeitową statuetkę (Zadanie Statuetka żołnierza) oraz upragnioną kartę Fringillę Vigo.

Daj znać Zoltanowi, że znalazłeś kartę. Edytuj

Wiedźmin daje znać Zoltanowi, że znalazł kartę. W międzyczasie do domu Caesara przyszli ludzie Tasaka. Geralt może zdecydować, czy interweniować czy nie. Niezależnie od wyboru starzy znajomi wychodzą na zewnątrz i udają się prosto na spotkanie z kupcem, który odkupi zebrane karty.

Udaj się na spotkanie z klientem Zoltana. Edytuj

Na miejscu okaże się, że Diuk zabił kupca i zabrał jego pieniądze. Ludzie Diuka rozpoczynają atak, jednak Zoltan, każe wiedźminowi biec za złodziejem.

Dogoń Diuka. Edytuj

Geralt goni Diuka, aż do kanałów, gdzie mężczyzna został zaatakowany przez utopce. Wiedźmin może zdecydować czy zostawić go przy życiu, czy zabić. Niezależnie od wyboru Biały Wilk wraz z pieniędzmi udaje się do Zoltana.

Wróć do Zoltana. Edytuj

Zoltan zaproponuje Geraltowi przyjęcie trzech kart albo przyjęcie nagrody w gotówce. Po dokonaniu wyboru zadanie kończy się sukcesem.