FANDOMNiebezpieczny ładunek – zadanie poboczne, występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt pomaga mężczyźnie zaatakowanemu przez ghule.

Wiedźmin, podróżując pomiędzy wsią Zalipie, a Sworoń, natrafia na mężczyznę, który został zaatakowany przez ghule. Biały Wilk postanawia pomóc mężczyźnie.

Wpis w dzienniku

Na jednej z błotnistych dróg Velen Geralt trafił na nieszczęśnika przygniecionego przez wóz. Mężczyzna wywoził zwłoki ofiar zarazy, ale przydarzył mu się wypadek. Wiedźmin postanowił mu pomóc.

Geralt pomógł mężczyźnie uporać się z wozem. Przykazał mu też, by spalił ubranie, które ma na sobie i porządnie się wyszorował — mężczyzna nie przejął się jednak zbytnio dobrymi radami. Nie bał się zarazy.
Jaskier

Przebieg zlecenia

Pomóż przygniecionemu mężczyźnie.

Wiedźmin spotyka mężczyznę atakowanego przez ghule. Po pokonaniu potworów przez Geralta, mężczyzna przedstawi się jako Gert Borelen. Opowiada o tym, że transportuje zwłoki. Biały Wilk odradza mu ten pomysł, jeśli nie ma immunitetu na choroby.

Pomóż mężczyźnie spalić zwłoki.

Biały Wilk pomaga Gertowi, paląc zwłoki za pomocą znaku Igni oraz proponuje zajęcie się innym zajęciem.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.