Fandom

Wiedźmińska Wiki

Zadanie:Nocni goście

3739stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Udostępnij

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.


Nocni goście – jedno z głównych zadań w rozdziale I, rozpoczynające się u Harena Brogga w osadzie rybackiej na terenie podgrodzia.

Wiedźmin Edytuj

Przebieg zadania Edytuj

Haren Brogg ma problem z utopcami, wyłażącymi nocą na brzeg jeziora i niszczącemu jego towary. Po zmierzchu Geralt musi się tam udać, by dokonać rzezi na owych potworach. Gdy utopce zostaną zamordowane, nastąpi nieoczekiwane zdarzenie: grupa elfów i krasnoludów ze Scoia'tael, którzy zaczną domagać się zagarnięcia towarów Harena pod pretekstem uprawiania przez niego havekarstwa. Niezależnie od podjętej decyzji, Geralt musi zdać raport Harenowi z tej feralnej nocy i odebrać nagrodę za wybicie nieumarłych: 200 orenów oraz informacje o Salamandrze. Po wykonaniu zadania, możliwe staje się rozpoczęcie u niego kolejnego – "Gorący towar". "Nocni goście" to również jedno z trzech zadań (obok "Pogrzebane wspomnienia" i "Tajemniczy ogród"), których wypełnienie jest konieczne do ukończenia zadania "Ogon Salamandry".

Konsekwencje Edytuj

Konsekwencje wyboru z "Nocnych gości" ujawniają się w rozdziale II. Jeżeli Geralt oszczędził Wiewiórki, wówczas, po rozpoczęciu zadania "Tajemnice Wyzimy", Coleman zostanie zabity jako "handlarz białą śmiercią", gdyż Scoia'tael oskarżyli go o śmierć ofiar przedawkowania fisstechu (notabene tym samym zadanie "Gorący towar" i "Szczur" staną się niemożliwe do wykonania, gdy Coleman zginie, podobna rzecz tyczy się związanych z osobą tego dilera interakcji), natomiast Golan Vivaldi sprzeda książki Bramy tajemnicy (100 orenów) i Ain Soph Aur (200 orenów). Podjęcie walki z Wiewiórkami sprawi, że po wejściu do domu Golana Vivaldiego, ten zostanie aresztowany przez strażników miejskich pod zarzutem wspierania terrorystów Scoi'atel. W loszku trzeba będzie zapłacić Siemkowi 200 orenów jako kaucję za wypuszczenie krasnoluda. Vivaldi podaruje wiedźminowi księgi za darmo w dowód wdzięczność.

Informacje z dziennika: fazy Edytuj

Utopce

Haren ma problem z utopcami, które nocą atakują jego ludzi, pilnujących towarów na nabrzeżu. Obiecałem mu pomóc. Muszę iść po zmroku na brzeg rzeki, w pobliże paczek z towarami, i zabić utopce, które się tam pojawią.
Muszę zabić utopce, które pojawią się nocą na brzegu.

Utopce

Zabiłem już wszystkie utopce w okolicy. Na razie powinno to wystarczyć.Upewnię się, że jest już spokojnie, i pójdę do Harena po nagrodę.
Zabiłem już wszystkie utopce. Powinienem iść do Harena.

Elfy

W zależności od podjętej decyzji:

Załatwiłem sprawę utopców, a potem sprzedałem elfom towary Harena.Muszę z nim pogadać
Muszę pogadać z Harenem.

lub

Załatwiłem sprawę utopców, a potem spotkałem Scoia'tael. Elfy chciały zabrać towary Harena, ale na to nie pozwoliłem. Muszę zdać mu raport z moich postępów.
Muszę pogadać z Harenem

Zaufanie Harena

Okazuje się, ze elfy, które spotkałem, to Scoia'tael. Haren z nimi handluje, co jest dość niebezpiecznym zajęciem. Zapłacił za moje usługi i chyba zdobyłem jego zaufanie w kwestii Salamandry.
Udało mi się zdobyć zaufanie Harena

Więcej w Fandom

Losowa wiki