FANDOM


Obrońca wiary – zadanie poboczne, występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt ustawia zdewastowane kapliczki.

Wiedźmin, przechadzając się traktem pomiędzy Kasztelem Wrońce a wsią Konary, natrafia na lamentującą kobietę, przebywającą niedaleko zdewastowanej kapliczki. Biały Wilk zgadza się podnieść figurę, a także kolejne, o ile będzie mu po drodze.

Wpis w dzienniku Edytuj

Pewnego dnia Geralt napotkał kobietę, która zwierzyła mu się, że ktoś niszczy miejsca kultu przy drogach w Velen. Kobieta poprosiła wiedźmina, by zadbał o zniszczone kapliczki. Zbulwersowana dewotka chciała również, by Geralt dowiedział się, kto dopuszcza się świętokradztwa. Wiedźmin zgodził się pomóc.

Idąc szlakiem świętych miejsc Geralt spotkał grupę młodzieńców, którzy okazali się studentami z Oxenfurtu. Pod wpływem nauk jakiegoś filozofa, żacy zwalczają wszelkie przejawy religii. Jak to bywa w gronie studentów dyskusja światopoglądowa skończyła się mordobiciem.
Jaskier

Przebieg zadania Edytuj

Napraw wszystkie zdewastowane kapliczki. Edytuj

Pozostałe kapliczki znajdują się:

Nie ma znaczenia, w jakiej kolejności wiedźmin poustawia figury. Przy drugiej zawsze walczy z przeciwnikiem, który obok niej występuje, następnie napotyka grupę żaków niszczących kolejną kapliczkę.

Pokonaj wandali. Edytuj

Podczas rozmowy z Geraltem żacy tłumaczą, że niszczą figury, ponieważ należy wyplenić zabobony. Wiedźmin ma dwie opcje:

  • pozwolić im odejść (zadanie zakończy się niepowodzeniem)
  • powstrzymać ich.

Próba powstrzymania studentów powoduje wszczęcie bójki, z której Geralt wychodzi zwycięsko, a zadanie kończy się sukcesem.