FANDOM


Oko za oko – zadanie poboczne występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt pomaga swojemu staremu druhowi Vernonowi Roche`owi.

Wiedźmin podczas rozmowy z Vernonem Rochem, podczas zadania Dorwać Juniora zostanie poproszony przez byłego dowódcę Niebieskich Pasów o ponowne odwiedzenie jego kryjówki. Geralt postanawia skorzystać z propozycji.

Wpis w dzienniku Edytuj

Łamanie rozkazów w oddziałach Roche'a zdarzało się niezwykle rzadko. Kiedy jednak do tego dochodziło, dyscyplinowaniem nieposłusznych żołnierzy zajmowała się prawa ręka Vernona, Ves. Po reprymendzie, którą małomówna żołnierka udzielała czynem raczej niż słowem, niesubordynacja nigdy się nie powtarzała.

Tym razem jednak to właśnie zawsze lojalna wobec Roche'a Ves zignorowała polecenie dowódcy i opuściła posterunek bez pozwolenia. W tej niezwykłej sytuacji Vernon postanowił zwrócić się o pomoc do wiedźmina.

Chłopi z Jawornika pomogli kiedyś partyzantom — Ves postanowiła więc stanąć w ich obronie, choć dobrze wiedziała, że jest to straceńcza misja. Gdyby w ostatniej chwili w odsiecz nie przyszli jej Roche i Geralt, Ves zginęłaby wówczas niechybnie z ręki Nilfgaardczyków. Oddział cesarskich został pokonany — ale ich przywódca uszedł z życiem dzięki interwencji Roche'a i wsparciu wiedźmina.

Po wizycie w klubie szachowym, gdzie Geralt rozmawiał z Radowidem, Vernon Roche popadł w ponury nastrój. Nie chciał od razu powiedzieć, co leży mu na sercu, ale zaprosił wiedźmina na rozmowę do swojej kryjówki niedaleko Oxenfurtu.
Jaskier

Przebieg zadania Edytuj

Spotkaj się z Rochem w jego obozie. Edytuj

Geralt udaje się do obecnej kryjówki Vernona Roche`a, po to, aby wysłuchać, co ma do powiedzenia. Były dowódca Niebieskich Pasów opowie, że ma problem z Ves, podwładną, która nie stosuje się do jego rozkazów, oraz że kobieta sama opuściła obóz wbrew zakazom. Wiedźmin po krótkiej rozmowie, ostatecznie zgadza się pomóc staremu druhowi.

Spotkaj się z Rochem pod Drzewem Wisielców. Edytuj

Geralt umówił się z Rochem, pod Drzewem Wisielców, spod którego wyruszą do wsi Jawornik, gdzie Ves przygotowuje obronę, przed karną ekspedycją Nilfgaardczyków. Jednak w trakcie rozmowy starych znajomych we wsi rozpętała się bitwa. Wiedźmin wraz z byłym dowódcą szybko udają się do miejscowości, aby zobaczyć, co się dzieje.

Uratuj Ves. Zabij wszystkich Nilfgaardczyków. Edytuj

Okazało się, że we wsi rozpoczęła się już walka, której przewodzi Ves. Podczas potyczki głównym zadaniem Białego Wilka było niepozwolenie zginąć nieposłusznej podwładnej z powodu nacierającej na nią głównych sił Nilfgaardczyków. Po zakończonej bijatyce okazało się, że jeden z wrogich żołnierzy przeżył. Geralt może doradzić co z nim zrobić:

  • dobić go,
  • puścić wolno.

Niezależnie od decyzji misja kończy się powodzeniem.