FANDOMPięści ze złota – zadanie, występujące w modyfikacji "Efekt Uboczny" do gry Wiedźmin. Rozpoczyna się po rozmowie w karczmie "Miś Kudłacz" z Gruziłą, doświadczonym pięściarzem rzucającym dowcipami o "twojej starej" lub pięściarzem oschłym w stosunku do Geralta.

Opis

Zadanie przypomina nieco misję "Walka na pięści" z oryginalnej gry, gdyż i tu konieczne jest do zakończenia zadania wygrywanie w kilku turniejach bokserskich. Po pokonaniu Gruziły, doświadczonego pięściarza i gburowatego pięściarza należy porozmawiać z Gruziłą lub jego bratem karczmarzem Griffarinem, którzy polecą mu rozwinąć swój talent w nocnych walkach organizowanych w loszku miejskim przez kapitana Ralfa Dubena. Po dotarciu w nocnych godzinach na miejsce należy wpłacić stawkę u Ralfa Dubena i kolejno stoczyć walki z pięściarzami-więźniami Jaszczurem, Krzywoustym i Rivem. Ten ostatni wysunie Geraltowi propozycję wsparcia go w trakcie utarczek z Kłykaczem, jeśli ustawi walkę i pozwoli Rivovi dać mu wycisk, gdyż Ralf obiecał mu zwrócenie wolności. Zadanie kończy się, gdy Geralt pokonuje Riva lub też po uprzednim wyrażeniu zgody pozwala mu się pobić. Jeżeli nie zgodził się, lecz został pokonany, wówczas i tak będzie musiał go pokonać, żeby skończyć zadanie.

"Pięści ze złota" mają istotny wpływ na inne zadania. Pokonanie Gruziły jest jednym z kroków, które trzeba podjąć w celu pchnięcia zadania dalej. Z kolei w zadaniu "Dług" gracz nie tylko otrzyma znaczną sumę pieniędzy na ukończenie zadania, ale też odblokuje trzecie zakończenie przygody, jeżeli zgodził się pomóc Rivovi - po poinformowaniu Kłykacza, że potrzeba czasu do zastanowienia się, Riv zjawi się przed domem Kłykacza razem ze swoimi przyjaciółmi - m. in. rivijskim wędrowcem i Rivijką stacjonujących niedaleko karczmy. Gdy Geralt wejdzie po tym do domu Kłykacza i powie mu "Przedstawiam ci moich przyjaciół", będzie mógł wymóc na nim przyjęcie tylko 2000 orenów bez zwracania procentów (trzecie zakończenie) lub razem z nimi urządzić walkę z jego ochroniarzami, jednak tylko Geralt schodzi do piwnicy bossa i walczy z nim oraz z jego wyvernami - reszta zostaje na górze.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.