FANDOMPiękna i bestia – zadanie poboczne z gry komputerowej "Wiedźmin", rozpoczynające się u Carmen w lesie na bagnach w akcie III.

Przebieg

Carmen przypłynęła na bagna w celu zapytania druidów, w jaki sposób jej cierpiący na likantropię ukochany może zostać wyleczony. Wiedźmin będzie jej odradzał samotną wędrówkę przez moczary ze względu na niebezpieczeństwo ze strony lokalnych potworów, natomiast zgodzi się na pomoc Carmen. Hierofant z kręgu druidów poda trzy możliwości odczynienia uroku: uszycie koszuli z pięciu liści blekotu, przygotowanie specjalnego eliksiru lub najbardziej "nieprofesjonalny" - prawdziwa miłość ze strony obojga zakochanych. Niestety Carmen nie będzie miała zamiaru wyjawiania tożsamości ukochanego, toteż zadanie pozostanie nie do rozwinięcia aż do wydarzenia z zadania "Zamek i klucz", gdzie po wyjściu z kryjówki Salamander w zakazanej dzielnicy Wyzimy Handlowej napotka wilkołaka, którym okaże się Vincent Meis. Jest on niechętny pozbyciu się swej przypadłości, gdyż uważa, że bardzo pomaga mu ona w walce z przestępczością. Po tym incydencie należy wypróbować z Carmen obowiązkowo pierwsze dwa sposoby. Liście blekotu zawiodą, podobnie jak eliksir przygotowany przez Kalksteina z łzą dziewicy, którą bohater musi wziąć od jednej z pielęgniarek w szpitalu Lebiody, od Zygfryda lub pewnej mieszczki z Wyzimy Handlowej. Pozostanie tylko prawdziwe uczucie, jednak nie stanowi ten punkt większego wyzwania - trzeba porozmawiać z Vincentem Meisem o Carmen, a w następnej rozmowie z prostytutką powie ona, że wszystko zakończyło się wspaniale i ich związek rozwija się bez choroby kapitana straży miejskiej.

Jednym ze skutków zakończenia zadania będzie to, że w karczmie Nowy Narakort (patrz zadanie: "Bez przebaczenia") w trakcie zasadzki Salamander Vincent Meis będzie pomagał Geraltowi w walce w swojej ludzkiej postaci razem ze strażnikami miejskimi. Zmieni się również retrospekcja, która nastąpi po zabiciu bandytów w tej tawernie.

Uwagi

  • Jeżeli Geralt zabije wilkołaka Vincenta, wówczas zadanie zakończy się klęską.
  • Po zakończeniu zadania pojawiają się dwa nowe wpisy o w dzienniku w dziale "Postacie" o Carmen i Vincencie Meisie.

Galeria

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.