FANDOM


Pieniądz nerwem wojny - jedno z zadań uznanych za poboczne, ale mających wpływ na zadanie główne "Rozdroża" w przygodzie "Rozdroża" do gry komputerowej "Wiedźmin", rozpoczynające się w środkowej fazie zadania głównego w momencie rozmowy z Kosem zwanym Gońcem, który nakazuje Geraltowi pędzic do Ologa w pilnej sprawie.

Opis Edytuj

Zadanie jest bardzo krótkie i cała jego akcja dzieje się w karczmie "Pod Lisią Kitą". Jeżeli gracz wygrał wcześniej pojedynek pijacki z Ologiem, wówczas ten wyjaśni mu, że jest zaniepokojony obecnością w tawernie tajemniczego człowieka o fizjonomii zbira i jego ochroniarza (w przeciwnym wypadku trzeba będzie teraz z nim wypic, żeby pchnąc to zadanie do przodu). Rozmowa z owym człowiekiem, którym okazuje się byc kupiec Eldar, wymagac będzie przekupienia go odpowiednią sumą lub zastraszenia - ta druga opcja bardziej się opłaca, gdyż obie wywołują ten sam efekt - Eldar wyznaje Geraltowi, że naprawdę przybył tutaj, żeby rozwijac handel havekarski polegający na sprzedaży broni temu, kto zapłaci najwięcej. Po zdaniu raportu Ologowi ten prosi Geralta, by wykupił towar Eldara dla mieszkańców Rozdroży, i wręcza mu wielki rubin, aby miał czym zapłacic. W momencie zakomunikowania chęci nabycia zapasów Eldarowi przed graczem stają trzy sposoby rozwiązania zadania:

  • zaopatrzenie w broń bandytów Bregora Valdholda - gracz zyskuje 4 punkty w obozie Bregora kosztem czterech punktów u Ellen Aberdeen
  • zaopatrzenie w broń grasantów Ellen Aberdeen - analogiczna sytuacja, jak w przypadku wybrania Bregora, tylko w obozie Ellen dodane zostaną cztery punkty reputacji, a tyleż odjęte w obozie Bregora
  • spełnienie prośby Ologa - gracz traci po jednym punkcie w obu obozach

Niezależnie od wyboru trzeba powiedziec o nim Ologowi, żeby zakończyc zadanie. W przypadku wybrania pierwszego lub drugiego sposobu Olog jest wściekły na Geralta, który uzasadnia swój wybór tym, że broń nie pomogłaby niedoświadczonym w walce mieszkańcom wioski. Trzecia opcja powoduje nie tylko zadowolenie Ologa, ale i sprawia, że ten wyjawia mu imię szpiega w obozie Ellen Aberdeen, dzięki czemu rozpoczyna się zadanie "Cichociemny".

Uwagi Edytuj

  • Wybranie trzeciej opcji opłaca się, jeśli gracz chce zakończyc przygodę w sposób pokojowy, gdyż przynosi najmniejsze straty w punktach reputacji.
  • Zakończenie zadania trzecim sposobem sprawia dodatkowo, że w rozmowie z kowalem Geralt może usłyszec wyrazy uznania za uzbrojenie wioski i jego rekomendację nabytej broni, zaś Ellen i Bregor przedstawią mu swoją pozytywną lub negatywną opinię o czynie Geralta, gdy ten będzie im mówił o zakończeniu konfliktu (jedna z przykładowych wypowiedzi Ellen: "Słyszałam, że uzbroiłeś wieśniaków. To było złe i głupie. Kiedy staną do walki bezpośredniej, nic im nie pomoże".

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki