FANDOM
Poszukiwacz zaginionej krypty – zadanie poboczne, występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt pomaga naukowcowi, w badaniach.

Wiedźmin, przemierzając kanały w Novigradzie natrafia na naukowca, badającego grobowiec ukryty pod miastem.

Wpis w dzienniku

W podziemiach Novigradu Geralt spotkał uczonego, który badał to miejsce w poszukiwaniu śladów dawnych kultur. Profesor poprosił Geralta o pomoc w usunięciu płyty ze starożytnego sarkofagu.

Geralt postanowił przysłużyć się nauce i pomógł uczonemu otworzyć sarkofag. Zamiast wysuszonego szkieletu, w środku znaleźli jednak wampira. Z początku nie był wrogo nastawiony — prosił, by intruzi zostawiali go w spokoju i pozwolili mu ponownie zapaść w sen. Uczony nie miał jednak zamiaru uszanować jego woli, a Geralt nie zrobił nic, by go powstrzymać i... wampirowi puściły nerwy. Rzucił się na Geralta i marudnego profesora. Chcąc nie chcąc wiedźmin musiał więc zakończyć jego żywot.
Jaskier

Przebieg zadania

Zabij wampira.

Geralt rozmawia z przebywającym w krypcie mężczyzną, a ten mówi wiedźminowi, że potrzebuje pomocy, przy otwarciu sarkofagu. Okazuje się, że hibernuje tam wampir wyższy. Po przebudzeniu go następuje walka. Kiedy batalia się zakończy, archeolog rozmawia z Białym Wilkiem i zadanie ulega zakończeniu.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.