FANDOMSamosąd – zadanie poboczne, występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt napotyka chłopów, znęcających się nad nilfgaardzkim żołnierzem.

Wiedźmin, podróżując przez zniszczoną wojną krainę Velen, natrafia na grupę chłopów znęcających się nad nilfgaardzkim żołnierzem. Biały Wilk postanawia interweniować.

Wpis w dzienniku

Czy żołnierz odpowiada za decyzje swoich dowódców? Czy odpowiedzialność zbiorowa to jeszcze sprawiedliwość? Dla nas, Drogi Czytelniku, to pytania teoretyczne. Geralt zaś znalazł się w sytuacji, w której musiał na nie sobie odpowiedzieć — i to szybko. Przemierzając Velen natrafił bowiem na grupkę wieśniaków, którzy szykowali się do samosądu na schwytanym nilfgaardzkim dezerterze. Nie po raz pierwszy wiedźmin musiał wybrać mniejsze zło...

I wiedźmin wybrał. Stanął w obronie linczowanego człowieka i naraził się chłopom. Broniąc się przed wściekłym tłumem Geralt pozabijał wieśniaków.
Jaskier

Przebieg zadania

Zabij chłopów.

Biały Wilk, podchodząc do grupy chłopów znęcających się nad Czarnym, dowie się, że żołnierz chce wrócić do domu, do żony i dzieci. Szedł do wioski wymienić sygnet na odrobinę chleba, ale że nilgaardzkie wojska spustoszyły krainę, to mieszkańcy, nie są mili dla Czarnych i chcą powiesić żołnierza. Geralt może zainterweniować, zabić chłopów i pozwolić mężczyźnie odejść w spokoju. W nagrodę otrzyma 25 punktów doświadczenia.

Istnieje również druga możliwość wykonania zadania:
Geralt nie interesuje się tym, co robią chłopi i zezwala na samosąd, przez co ginie nilfgaardzki żołnierz, a wiedźmin nie otrzymuje żadnej nagrody.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.