FANDOM


Sezamie, otwórz się! – krótkie zadanie poboczne, występujące w modyfikacyjnej przygodzie Efekt Uboczny do gry Wiedźmin.

Opis

Rozpoczyna się w momencie zapytania grabarza Navika o wejście do cmentarza lub poproszenia o klucz do cmentarza szlachcica Everdena z Rinde. Navik odeśle Geralta do Everdena, ten zaś powie, że jedyny klucz ma pracująca dla niego elficka łowczyni Lorethiel, która mieszka niedaleko niego. Po wejściu do jej domu okazuje się, że leczy ją kapłanka Nirka, która z powodu ciężkich ran elfki zabroni jej wychodzić z domu przez jakiś czas w celu kontynuowania kuracji. Lorethiel wobec tego faktu zgodzi się oddać Geraltowi klucz, dzięki czemu zadanie kończy się sukcesem.

Uwagi

  • Słowa Sezamie, otwórz się! pochodzą z Baśni z tysiąca i jednej nocy, a konkretnie z opowieści o Ali Babie i 40 rozbójnikach. Było to zawołanie, jakim rozbójnicy, a później i brat Ali Baba i jego chciwy brat Kasim, powodowali otwarcie jaskini ze skarbami złupionymi przez rozbójników.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.