Fandom

Wiedźmińska Wiki

Zadanie:Tajemniczy ogród

3737stron na
tej wiki
Dodaj nową stronę
Komentarze0 Share

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.


Tajemniczy ogród - jedno z głównych zadań z aktu I, rozpoczynane u najbogatszego mieszkańca Podgrodzia w jego domu niedaleko zajazdu.

Problemem Oda są groźne rośliny echinopsy, które wyrastają w nocy na obszarze jego posesji. W zamian za pozbycie się ich proponuje Geraltowi szepnięcie dobrego słówka u Wielebnego i złoto. Gdy wiedźmin przyjmie zlecenie, wówczas nastąpi targowanie się o cenę między nimi dwoma, zakrapiane suto alkoholem. Wskutek tego Geralt automatycznie wyjdzie z domu Oda nocą w nietrzeźwym stanie, podczas gdy w ogródku wyrosną dwa echinopsy. Wywiąże się walka. Po zabiciu ich należy zgłosic się do Oda, który wypłaci bohaterowi 100 orenów.

Zadanie "Tajemniczy ogród" jest jednym z trzech zadań (obok "Pogrzebanych wspomnień" i "Nocnych gości"), których ukończenie jest konieczne do pchnięcia do przodu zadania "Ogon Salamandry".

Uwagi Edytuj

  • Nazwa zadania to nawiązanie do tytułu popularnej książki "Tajemniczy ogród" autorstwa Franes Hodgson Burnett.
  • Po wyjściu z domu Oda po ostre popijawie i targowaniu się drzwi do domu Oda zostają zamknięte do czasu wymordowania echinopsów.
  • Walka w "Tajemniczym ogrodzie" to praktycznie jedyna okazja w grze, gdy przydaje się umiejętnośc "Rausz".

Informacje z dziennika: fazyEdytuj

Rośliny

Odo poprosił mnie, żebym pozbył się drapieżnych roślin, które wyrosły mu w ogrodzie.Muszę je zabić. Z tego, co mówił, pojawią się one tylko w nocy.
Muszę zabić drapieżne rośliny w ogrodzie Oda.

Zadanie wykonane

Zabiłem te dziwne rośliny. Ciekawe, skąd się tam wzięły? Muszę wrócić do Oda po nagrodę.
Muszę wrócić do Oda po nagrodę

Zaufanie Oda

Odo to skąpiec i oszust. Całe szczęście, ze jest również tchórzem. Po krótkiej rozmowie zapłacił za zabicie drapieżnych roślin.
Udało mi się zdobyć zaufanie Oda.

Galeria Edytuj

Więcej w Fandom

Losowa wiki