FANDOM


Upiory.jpg

Walka z jednym z upiorów w krypcie - screen autorstwa twórców przygody.

Upiory - główne zadanie w przygodzie "Prawo do Tronu" do gry komputerowej "Wiedzmin", wokół którego skupia się cała jej fabuła, rozpoczynające się na początku gry po zabiciu łowcy głów Mihela.

OpisEdytuj

Po przybyciu do zajazdu w ostrokole na Podgrodziu Geralt zostaje zaatakowany przez Mihela, płatnego zabójcę. Po pokonaniu go podchodzi do Geralta jeden ze strażników, który mimo kręcenia nosem z powodu ubicia łotra odsyła w razie czego Białego Wilka do swego dowódcy - Karela. Ów oficer stacjonuje w przykościelnych zabudowaniach i zleca wiedzminowi eksterminację upiorów z krypty na wschodzie Podgrodzia. Po wybiciu widm Karel wypłaca nagrodę łowcy potworów, wówczas to teleportuje się na obrzeża Wyzimy Triss Merigold, informując go o chaosie podsycanym przez tajemniczego przywoływacza upiorów. Niedługo potem podbiega do nich chłopiec z błaganiem o pomoc w pozbyciu się gromadki duchów w osadzie rybackiej. Razem z żołnierzami temerskimi i czarodziejką Geralt zaprowadza tam porządek, po czym wraz z Triss rusza w pogoń za żebrakiem odpowiedzialnym za ich przywołanie. Trop wiedzie do jaskini zachodniej, gdzie czeka ich przedzieranie się przez hordy wampirów. Żebrak okazuje się uczniem nekromanty Nobilitesa, który atakuje Geralta. Po jego zabiciu para odpiera bandę trzech sługusów Nobilitesa (w tym ducha Mihela) i włażą do teleportu, przez który się do nich dostali. Portal przenosi ich do siedziby nekromanty strzeżonej przez watahy upiorów, a po ich załatwieniu spotykają Nobilitesa w sali głównej. Wyjaśnia on, że jest synem poprzedniego władcy Temerii, który wraz z matką został wygnany z królestwa, i teraz jako przywódca sekty nekromanckiej usiłuje objąc tron na drodze zamachu stanu. Aby przekonac Geralta do swojej racji, przenosi jego i czarodziejkę do okolic innej jaskini na Podgrodziu, gdzie następuje konfrontacja z królem Foltestem i oddziałami żołnierzy temerskich. Ten ani myśli oddawac koronę i nie uznaje prawa nekromanty. Od decyzji gracza zależy, kogo poprze - Nobilitesa czy Foltesta. Owa decyzja pociągnie za sobą śmierc Foltesta (Nobilites zostaje królem) lub Nobilitesa (Foltest po przywróceniu porządku rządzi w dalszym ciągu).

UwagiEdytuj

  • Cut-scenka z wejściem Triss i Geralta do jaskini i zaatakowaniem ich przez bandziora z dwoma sztyletami pojawia się nawet wtedy, gdy Geralt jeszcze nie spotkał Triss po wykonaniu zadania "Upiory", co więcej - czerwone oznaczenie miejsca w jaskini, gdzie uciekł żebrak, również występuje, chociaż ten NPC przybywa tu dopiero po zabiciu upiorów z wioski.
  • Mihel często paruje ciosy, więc skuteczny jest przeciw niemu styl szybki, a gdy jego pasek życia spadnie znacznie - styl silny. Dobrze jest wspomagac się znakiem Igni. Nawet na poziomie łatwym walki z mogą z kolei zmusic do użycia eliksirów Jaskółka czy Puszczyk.
  • Po pierwszej rozmowie z Triss Merigold pojawia się bug na mapie, który wskazuje, żeby udac się na pole Harry'ego, podczas gdy w rzeczywistości należy pójśc do okolicznej osady rybackiej.
  • Po wejściu do jaskini po nastąpieniu fazy z ucieczką żebraka nie można już z niej wyjśc, więc dobrze jest wykonac wszystkie inne zadania poboczne i zaopatrzyc się odpowiednio (chociaż nie trzeba).
  • Po zakończeniu tego zadania uruchamia się cut-scenka z kartą seksu z Triss, przyrządzoną przez Ifrit, jednak czarodziejka ma na niej czarne, a nie kasztanowe włosy.
  • To chłopiec informuje Geralta o upiorach, a nie dziewczynka, jak twierdzi ofijalny poradnik do przygody, współtworzony przez głównego autora "Prawa do tronu"
  • W krypcie na Podgrodziu znajduje się wśród licznych skarbów m. in. miecz stalowy D'yabel z premią do obrażeń.
  • Wystarczy zabic Foltesta lub Nobilitesa, żeby ukończyc "Prawo do tronu" (Geralt nawet nie musi ich mordowac, gdyż mogą to zrobic upiory lub żołnierze).

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki