FANDOM
Wiedźmińska kuźnia – zadanie poboczne, występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt bada tajemnice wiedźmińskiej kuźni.

Wiedźmin znajduje książkę w Kaer Morhen, z której wynika, że kiedyś w tych okolicach była kuźnia, Biały Wilk postanawia ją odnaleźć.

Wpis w dzienniku

Szwendając się po zakamarkach Kaer Morhen, Geralt natrafił na ścianę z iluzji. Po jej zdjęciu wiedźmin odnalazł kopię księgi „Monstrum, czyli wiedźmina opisanie" z odręcznym dopiskiem. Zaintrygowany zajrzał do środka...

Podążając za wskazówkami z księgi, Geralt dotarł do dawnej kopalni żelaza. Jedna z sal strzeżona była przez żywiołaka ziemi. Rozprawiwszy się z nim, wiedźmin posłużył się księgą jak kluczem. Magicznie otwarły się wrota do dawnej kuźni maga, który zwykł tworzyć osprzęt dla wiedźminów z klanu wilka. Geralt dowiedział się o tym od Ifryta, który w formie magicznego ognia służył czarodziejowi. Po zniszczeniu go, Geralt zdjął iluzję okrywającą tylną ścianę kominka i wszedł do sekretnej sali, pełnej przedmiotów, stworzonych przez czarodzieja.
Jaskier

Przebieg zadania

Idź do kopalni pod Kaer Morhen.

Geralt po przeczytaniu księgi od razu kieruje swe kroki w stronę starej kopalni, znajdującej się pod Kaer Morhen.

Zabij żywiołaka ziemi. Przeszukaj kopalnię za pomocą wiedźmińskich zmysłów.

Biały Wilk, przeszukując opuszczoną kopalnię, natrafia na żywiołaka ziemi, którego pokonuje.

Umieść księgę na postumencie.

Po pokonaniu potwora wiedźmin umieszcza księgę na postumencie, dzięki czemu otwiera się ukryte przejście.

Przeszukaj tajemną komnatą za pomocą wiedźmińskich zmysłów. Zabij Ifryta.

W ukrytej komnacie Geralt w piecu znajduje magiczny ogień, który okazał się strażnikiem kuźni. Po zakończonej rozmowie z płomieniem ten przemienia się w ifryta, który chce zabić Białego Wilka.

Zdejmij iluzję.

Po pokonaniu strażnika wiedźmin zdejmuje iluzję z tylnej ściany w piecu, dzięki czemu ma dostęp do ukrytych skrzyń, co kończy zadanie.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.