FANDOMWiedźmin jak malowany – zadanie poboczne, występujące w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, w którym Geralt przyjmuje wiedźmińskie zlecenie, we wsi Zalipie.

Biały Wilk, przeglądając tablicę informacyjną we wsi Zalipie, zauważa ogłoszenie sołtysa tejże miejscowości. Geralt, podchodząc do sołtysa, dowiaduje się, że został on oszukany przez innego wiedźmina, który wykorzystał jego córkę. Biały Wilk dowiaduje się, że inny wiedźmin przebywa na cmentarzu i właśnie tam wyrusza.

Ogłoszenie

Wynajmę wiedźmina do poskromienia i wybicia potworów panoszących się po okolicy. Na czas wykonywania zlecenia wiedźmin będzie miał zagwarantowany siennik w sołtysowej chacie i strawę (odliczoną od zapłaty). Wiadomość u sołtysa wsi Zalipie.

Wpis do dziennika

Wędrując po Velen, Geralt natrafił na ślad wiedźmina, który zaszedł za skórę ludziom z okolicznych wiosek. Jeden z mieszkańców Zalipia winił go nawet o to, że jest ojcem dziecka jego córki. Geraltowi cała sprawa wydała się mocno podejrzana, postanowił więc sprawdzić, o co naprawdę w niej chodzi.

Na pobliskim cmentarzu Geralt odnalazł mężczyznę podszywającego się pod wiedźmina. Postanowił wydać oszusta wieśniakom, by osądzili go za czyny, o które był podejrzewany.
Jaskier

Przebieg zadania

Dowiedz się więcej o zleceniu wystawionym przez mieszkańców Zalipia.

Zabójca potworów znajduje na tablicy ogłoszeniowej we wsi Zalipie, zlecenie, na potwora, który grasuje na cmentarzu. Geralt udaje się do sołtysa, a ten opowiada mu o oszuście wiedźminie, który wykorzystał jego córkę i poszedł na cmentarz polować na potwora.

Używając wiedźmińskich zmysłów, znajdź oszusta na cmentarzu.

Wiedźmin udaje się na cmentarz, na którym znajduje ghula. Po pokonaniu go Biały Wilk wraca do poszukiwania śladów. Odnajduje odciski stóp oszusta, które go do niego doprowadzają. Geralt ma dwie opcje:

  • wydać oszusta chłopom
  • nie wydawać oszusta chłopom, ale i tak wyznaczyć mu karę w zamian za pomoc

Niezależnie od decyzji Białego Wilka, zadanie kończy się sukcesem.

Uwagi: Zadanie jest możliwe do wykonania dopiero po upłynięciu pięciu dni od wykonania zlecenia Kłopoty grabarza.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.